Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 592 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 4 sty 2018, 23:58

Jaśkowice ratują od zapomnienia lokalne tradycje

Jaśkowice ratują od zapomnienia lokalne tradycje

W aurze świątecznej w Szkole Podstawowej w Jaśkowicach odbyło się spotkanie promocyjne wsi Jaśkowice połączone z prezentację publikacji „Jaśkowice z pamięci i nie tylko” pracy zbiorowej pod red. Wiesława Czubaja. Celem tej wielopokoleniowej współpracy było ocalenie od zapomnienia lokalnych tradycji.

W programie znalazło się przedstawienie w wykonaniu uczniów, które przypomniało rolnicze tradycje wsi i początki szkoły w Jaśkowicach. Z kukiełkami i szopką, która od lat umila święta w Jaśkowicach i okolicy, uczniowie mieli okazję złożyć serdeczne życzenia bożonarodzeniowe wszystkim zaproszonym gościom.

Przedstawiciele stowarzyszenia przedstawili wyniki konkursu plastycznego „Moje Jaśkowice” oraz informację o realizacji projektu „Izba regionalna”. Degustacja potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich była miłym zakończeniem wieczoru.

Uroczyste spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa, I Zastępca Burmistrza MiG Skawina Norbert Rzepisko wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Grabiec, Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia Marek Marzec, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Skawinie Ewa Masłowska, Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Skawiny Stanisław Grodecki wraz z małżonką, a także Zastępca Przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Skawiny Ewa Tarnopolska, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie Czesław Gąsiorowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach Joanna Chodor, sołtys Jaśkowic oraz Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Jaśkowice XXI Wiek - Józef Tomczak a także przedstawiciele licznych organizacji działających w Jaśkowicach.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach, Stowarzyszenie Jaśkowice-Nasza Przyszłość oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Jaśkowicach.

Źródło: SP w Jaśkowicach

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl