Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 438 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 20 mar 2019, 12:27

IV Gminna Olimpiada Matematyczna w Przedszkolu nr 2

IV Gminna Olimpiada Matematyczna w Przedszkolu nr 2

Tegoroczny Dzień Matematyki wyjątkowo hucznie obchodzono w Przedszkolu Samorządowym nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie. 12 marca odbyła się tam IV Gminna Olimpiada Matematyczna, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

Dwuosobowe drużyny z dziesięciu przedszkoli znajdujących się na terenie naszej gminy wzięły udział w pirackiej przygodzie z królową nauk w roli głównej! Celem zabaw było entuzjastyczne nastawienie dzieci do zadań matematycznych oraz rozbudzenie radości z podejmowanego wysiłku intelektualnego. W jury konkursu zasiedli kierownik Wydziału Edukacji Marek Marzec, dyrektor Przedszkola Anna Borowska oraz wicedyrektor Pani Urszula Archamowicz.

Całość olimpiady została przeprowadzona w formie gier i zabaw na pirackim statku. W rolę organizatorek oraz załogi wcieliły się nauczycielki przedszkola: Aleksandra Kot, Klaudia Tałaj, Monika Mytych oraz Katarzyna Mamcarczyk.

Uczestnicy, motywowani do działania atrakcyjnymi, sensorycznymi pomocami dydaktycznymi, zmierzyli się z sześcioma zadaniami. Obejmowały one takie umiejętności, jak:
- kodowanie papugi i kapitana,
- układanie okrętów z tangramów,
- rozwiązywanie zadań tekstowych o pirackim złocie,
- przeliczanie elementów przedstawionych na muszlach zakopanych w piasku
- porównywanie liczebności zbiorów
- kontynuowanie rytmów na tajemniczej mapie skarbu.

W czasie zabaw między stolikami krążyli członkowie jury i piraci, którzy wspierali młodych matematyków w podejmowanych działaniach a po ukończeniu każdego z ćwiczeń rozdawali zdobyte punkty, złote dukaty - czekoladową przekąskę! Uważność i koncentracja przedszkolaków została nagrodzona poczęstunkiem od Centrum Zakupowego ?Jan?, piekarni J. M Dąbrowscy oraz cukierni ?Zając?. Była również chwila zabaw w piasku na interaktywnym ?Magicznym dywanie? i szukanie krabów w basenie z kulkami.

Na zakończenie zmagań każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, upominki od Miasta i Gminy Skawina, zestawy kosmetyków ufundowane przez firmę ?Ziaja?, artykuły plastyczne od sklepu ?Libra? a także vouchery na zabawy w Krainie Zabaw Kolorado. Przedszkola otrzymały dodatkowo gry dydaktyczne dzięki uprzejmości Centrum Zakupowego ?Jan?.

Zapraszamy już za rok!


Aleksandra Kot, źródło: Przedszkole nr 2

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2