Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 1020 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 3 wrz 2018, 22:28

Dzieci wreszcie odetchną

Dzieci wreszcie odetchną

Dzięki nim dzieci chociaż na chwilę "odetchną" od smogu. Do końca września do 1800 małopolskich przedszkoli, żłobków i klubów malucha trafią oczyszczacze powietrza ufundowane przez Województwo Małopolskie.

Jedno z takich urządzeń już pojawiło się w przedszkolu przy Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Brzechwy w Borku Szlacheckim. Wręczył je marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa. - Oczyszczacz zapewni w sali, w której dzieci przebywają, powietrze czyste, zdrowe, pozbawione pyłów i związków mogących mieć negatywny wpływ na najmłodszych. Chronimy je i przy okazji przekazujemy wiedzę na temat smogu i tego, jakim jest dla nas zagrożeniem.

Oczyszczacze są bezpieczne dla dzieci. Posiadają blokadę rodzicielską oraz funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy lub w przypadku przewrócenia urządzenia. Koszt 1800 oczyszczaczy powietrza to ponad 1 milion złotych. Do końca września trafią do 932 placówek gminnych i 759 niepublicznych. Otrzymają je za darmo, lecz ich obowiązkiem będzie przeprowadzenie akcji edukacyjnej z udziałem dzieci i rodziców, która ma dotyczyć zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: exkuba | Dodane: Środa, 5 wrz 2018, 10:22

Jak nie kupować oczyszczaczy do przedszkoli i żłobków (w Krakowie / w Małopolsce)? https://niebojsmoga.pl/malopolski-przetarg-na-oczyszczacze-powietrza/

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2