Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 699 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 18 sie 2017, 15:23

Dofinansowanie dla straży

Dofinansowanie dla straży

Strażacy-ochotnicy z kolejnych małopolskich jednostek mogą liczyć na wyremontowanie swoich remiz i nowy sprzęt, w tym m.in. defibrylatory czy nowoczesne systemy alarmowe. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu przyznanemu w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017”.

Marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałek Wojciech Kozak przekazali umowy gwarantujące dotacje samorządowcom i przedstawicielom OSP z powiatów: krakowskiego, miechowskiego, proszowickiego i wielickiego. Do 80 jednostek ochotniczych straży pożarnych z 31 gmin trafi ponad 1,2 mln zł. W sumie w tym roku z budżetu województwa do małopolskich OSP trafi ponad 3,4 mln zł.

Umowy odebrał Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa wraz z przedstawicielami jednostek OSP. Przyznane środki pozwolą na doposażenie jednostek OSP z Rzozowa, Skawiny 2 oraz Kopanki w niezbędny sprzęt, który pozwoli strażakom na sprawniejsze wykonywanie działań.

Przypomnijmy, że 11 kwietnia 2017 r. Gmina Skawina złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie na dofinansowanie działań w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017”. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości: 23 498,00 zł

Źródło: UMWM/RS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl