Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1121 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 13 sty 2018, 22:59

Czym oddychają Jaśkowice?

Czym oddychają Jaśkowice?

Jaśkowice od 10 stycznia, na plebanii kościoła parafialnego, mają zamieszczony czujnik jakości powietrza.

Skawiński Alarm Smogowy zaistniał w świadomości mieszkańców gminy 1 stycznia 2017 roku, kiedy w skawińskiej parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza mówił, czym jest smog i zbierał podpisy, zachęcając do walki ze smogiem. Mija rok od tych wydarzeń i działacze SAS wracają do tej formy edukowania, tym razem w kościele w Jaśkowicach.

Od 11 stycznia na terenie Jaśkowic prowadzone są regularne pomiary. To efekt współpracy Krakowskiego Alarmu Smogowego i Skawińskiego Alarmu Smogowego w ramach projektu LIFE pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze”. W ramach tego programu prowadzono w okresie 15 grudnia 2017 – 5 stycznia 2018 takie pomiary także w Woli Radziszowskiej.

Dotychczasowe pomiary w Jaśkowicach, choć monitorują tylko pyły PM10, nie napawają optymizmem. Aktualne dane można poznać klikając w link: http://www.gminaskawina.pl/index.php… Czujnik w tej miejscowości będzie funkcjonował do 29 stycznia.

Agnieszka Poniewska, fot. Marcin Hałat

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: A. | Dodane: Poniedziałek, 15 sty 2018, 22:21

Link do stacji Jaśkowice: http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=15702&menu_id=0

Autor: SAS | Dodane: , 14 sty 2018, 10:35

Czym oddychają Jaśkowice? Tym samym co cała Gmina, powiat, województwo, Polska. Kto ma stary piec to wiadomo że kopci. Straż Miejska i wydziały Gminy odpowiedzialne za środowisko powinny masowo przeprowadzać kontrole pieców. Na co czekają? na wiosnę i lato jak ludzie przestaną palić w piecach. Gmina "zakopcona", Gmina zalana ściekami tam gdzie nie ma kanalizacji. Na co czeka Straż Miejska. Wystarczy sprawdzić zużycie wody i rachunki na wywóz ścieków. Ścieki idą do rowów, do zagajników, weźcie się wreszcie za to.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

vesuvius

Polub Nas!



Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl