Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 690 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 11 mar 2019, 16:53

Cześć gminy bez prądu

Cześć gminy bez prądu

Od północy do godz. 6 rano z niedzieli na poniedziałek zanotowano 1136 interwencji związanych z silnym wiatrem w Polsce. Również nasza gmina została dotknięta skutkami bardzo silnego wiatru. Aktualnie bez prądu są: Skawina - Korabniki, Polanka Hallera, Wola Radziszowska, Radziszów.

W nocy z soboty na niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) ostrzegało smsami, że najsilniejszy wiatr spodziewany jest wieczorem i w nocy na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce oraz na Ziemi Świętokrzyskiej (ostrzeżenia IMGW 2. stopnia).

Na południu Polski wiatr, który w porywach osiągał prędkość do 120 km/godz., w połączeniu z deszczem łamał drzewa, które przewracając się zrywały przewody energetyczne, uszkadzały izolatory i słupy energetyczne.

Jak poinformowała spółka Tauron Dystrybucja, na południu kraju zanotowała ponad 2 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii energetycznych. Do usuwania awarii Tauron zmobilizował 220 brygad energetyków, wykorzystujących ponad 200 pojazdów, w tym samochody pogotowia energetycznego oraz 70 pojazdów specjalistycznych. W niedzielę o godz. 14 na terenie dystrybucyjnym Taurona bez zasilania pozostawało około 1,6 tys. klientów, w tym na terenie woj. małopolskiego 746.

Źródło: UMiG/RCB

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2