Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 765 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 12 lut 2018, 13:23

Boisko dla każdego mieszkańca Skawiny

Boisko dla każdego mieszkańca Skawiny

W ramach zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego "Podniesienie funkcjonalności i poziomu bezpieczeństwa boiska PKS Millenium" ma powstać miejsce dla każdego mieszkańca Skawiny, który w wolnym czasie będzie chciał pograć w piłkę nożną.

W gminie są co prawda "Orliki", ale brakuje boisk z zieloną murawą. - Bardzo mało jest miejsc na trawie, gdzie dzieci mogą sobie pobiegać. Każde takie miejsce jest bezcenne - mówi Zbigniew Morawski, autor zwycięskiego projektu.

W ramach zwycięskiego projektu, przy PKS Millenium mają powstać boczne boiska treningowe, ale będą dostępne zarówno dla zawodników klubu, jak i każdego mieszkańca. - Wejście będzie otwarte, żeby nie było trudności z dostępem do tych boisk. Każdy kto będzie chciał zagrać, będzie mógł to zrobić - mówi Morawski. Nowe boiska treningowe są potrzebne, bo PKS Millenium ma dużo drużyn. Jest ich aż osiem. Poza tym trenują tam też inne kluby.

Zwycięski projekt kosztuje prawie 99 tys. zł. To dużo pieniędzy, jak na boisko treningowe, ale Zbigniew Morawski wyjaśnia, że w miejscu, gdzie ma ono powstać, znajdują się teraz słupy energetyczne. - Musimy przebudować sieć energetyczną, która przechodzi nad miejscem, gdzie powstaną boczne boiska. Zlikwidujemy tam sieć średniego i niskiego napięcia. Będzie ona znajdowała się pod ziemią, ale poza obrysem na opłotkach, z dala od miejsca treningów.

Namówić mieszkańców do zagłosowania nie było trudno. PKS Millenium ma ponad dwustu wychowanków, więc zmobilizowano przede wszystkim rodziców.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!

reklamazksNajpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl