Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 729 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 18 kwi 2019, 20:30

Biblioteka potrzebuje pieniędzy

Biblioteka potrzebuje pieniędzy

150 tys. zł na rozwój placówki oraz podwyżki dla pracowników. Tego domaga się Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie.

Na biurka burmistrza, przewodniczącej Rady Miejskiej oraz radnych Skawiny trafiło pismo dyrektora biblioteki, w którym prosi on o dofinansowanie biblioteki. Michał Grzeszczuk zwraca uwagę, że jego pracownicy od dwóch lat nie dostali podwyżki, a średnia ich zarobków wynosi 1911 złotych netto. - Mamy rynek pracownika, a nie pracodawcy. Chodzi o to, aby tych dobrych fachowców, których mamy w bibliotece zatrzymać po to, by pracowali dla Skawiny, a nie gdzieś indziej.

Grzeszczuk zauważa również, że Skawina należy do piętnastu najbogatszych gmin Małopolski. Przyznaje, że niektóre biblioteki w Krakowie płacą mniej niż skawińska placówka: - Jesteśmy dalecy od tego, by oglądać się na najgorsze wzorce. Dążymy do tego, żeby osiągać przynajmniej średnią krajową.

W swoim piśmie do władz Skawiny dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej prosi o 100 tysięcy złotych, które przeznaczy na podwyżki. 50 tysięcy natomiast chce przeznaczyć na doposażenie placówki. Chodzi tutaj przede wszystkim o powstającą nową filię biblioteki w Wielkich Drogach.

- Na razie tworzymy ją głównie własnym sumptem z oszczędności oraz ze środków, które wypracowała biblioteka. Niestety są to kwoty niewystarczające, aby ten remont i aranżacja zakończyły się w takim tempie, w jakim byśmy tego oczekiwali - podkreśla Grzeszczuk.

Poprosiliśmy o komentarz władze Skawiny. Burmistrz Norbert Rzepisko przyznaje, że zapoznał się z pismem dyrektora biblioteki.

- Serce podpowiada wprost. Trzeba dowartościować tych pracowników szczególnie, że nie strajkują, tylko proszą. I tutaj jest wola Rady Miejskiej, czy takie środki znajdzie i je dołoży. W tegorocznym budżecie nie zaplanowaliśmy takiego zwiększenia dotacji dla biblioteki. Mam nadzieję, że takie środki w najbliższym czasie się znajdą - komentuje Rzepisko.

Burmistrz zapewnił nas, że temat dofinansowania biblioteki zostanie poruszony na najbliższej komisji budżetowej. Został na nią też zaproszony Grzeszczuk. Decyzję o przyznaniu dofinansowania dla biblioteki mogą podjąć radni. Według przepisów urząd ma trzy miesiące na przygotowanie odpowiedzi na petycję.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (6)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: zxxz | Dodane: Poniedziałek, 29 kwi 2019, 19:41

Wiha - Zapewne ów znamienity lekarz niejednokrotnie korzystał z bibliotek. Chociażby jako uczeń i student. Wątpię bowiem, by studiując medycynę kupował wszystkie potrzebne publikacje.

Autor: Wiha | Dodane: Piątek, 26 kwi 2019, 20:00

Ważniejsze życie ludzi niż wegiel. Sama doświadczyłam cuda które lekarz neonatolog wyczyniał z moim dzieckiem w 16 godzinie dyżuru. Widać było że ledwo się trzyma i tu nawet kilkanaście kaw ma sens. Uratował mu życie i dziś jest zdrowym szkrabem a prawie umarł. Wolę to niż 1000 książek czy innych dupereli.

Autor: Szpila | Dodane: Piątek, 26 kwi 2019, 00:41

Dlaczego akurat lekarzom ? Trzeba podniesc górnikom którzy ku chwale Ojczyzny pod ziemią tyrają

Autor: Michał Grzeszczuk | Dodane: Piątek, 19 kwi 2019, 22:30

Dobry wieczór, serdecznie zapraszam Państwa Ja oraz Kot na kawę do MBP w Skawinie. Przy okazji postaram się wyjaśnić, co robimy oprócz picia kawy. Proszę sobie zarezerwować 8 godzin - myślę, że w ciągu jednej zmiany dam radę. Kontakt podałem, a jakby co, można też znaleźć w necie... Pozdrawiam gorąco Michał Grzeszczuk, amator kawy

Autor: Ja | Dodane: Piątek, 19 kwi 2019, 20:44

Lekarzom by dali podwyżki, bo oni robią zacna robotę a nie spiochom z bibliotek:/

Autor: Kot | Dodane: Piątek, 19 kwi 2019, 17:00

Ale się tam narobią....kubki po kawie aż trzeszczą.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2