Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 2667 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 12 mar 2019, 19:35

75-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Skawinie

75-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Skawinie

Dwa wypadki drogowe w powiecie krakowskim. W Mogilanach ze skutkiem śmiertelnym. W Skawinie na szczęście skończyło się na obrażeniach nie zagrażających życiu.

11 marca w godzinach popołudniowych w gm. Mogilany doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. 50-latek jadący samochodem marki rover, wjeżdżając na drogę krajową nr 7, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, nadjeżdżającemu z lewej strony w kierunku Krakowa. Wskutek tego doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku wypadku kierowca rovera zmarł na miejscu. Pasażer, który z nim jechał oraz 54-letni kierujący oplem nie doznali poważnych obrażeń. Z kolei dwoje pasażerów z opla zostało przetransportowanych do szpitala, ich życiu nic nie zagraża.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych, 58-letnia kierująca volkswagenem, jadąc na prostym odcinku drogi w Skawinie, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 75-letnią mieszkankę Skawiny. Piesza została przetransportowana do szpitala, nie doznała obrażeń zagrażających jej życiu.

Wszyscy uczestnicy zdarzeń drogowych byli trzeźwi. Okoliczności wypadków zostaną dokładnie zbadane przez policjantów powiatu krakowskiego.

Policja apeluje o ostrożność zarówno do kierujących jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada wcześnie, warunki na drogach wciąż są utrudnione, odblask kosztujący zaledwie kilka złotych może uratować życie. "Kierujący, dbajcie o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wolniejsza jazda umożliwia szybszą reakcje i skraca drogę hamowania pojazdu" - czytamy w komunikacie KPP.

Źródło i fot.: Komenta Powiatowa Policji w Krakowie

11 marca w godzinach popołudniowych w gm. Mogilany doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. 50-latek jadący samochodem marki rover, wjeżdżając na drogę krajową nr 7, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, nadjeżdżającemu z lewej strony w kierunku Krakowa. Wskutek tego doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku wypadku kierowca rovera zmarł na miejscu. Pasażer, który z nim jechał oraz 54-letni kierujący oplem nie doznali poważnych obrażeń. Z kolei dwoje pasażerów z opla zostało przetransportowanych do szpitala, ich życiu nic nie zagraża.     Tego samego dnia w godzinach wieczornych, 58-letnia kierująca volkswagenem, jadąc na prostym odcinku drogi w Skawinie, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 75-letnią mieszkankę Skawiny. Piesza została przetransportowana do szpitala, nie doznała obrażeń zagrażających jej życiu.    Wszyscy uczestnicy zdarzeń drogowych byli trzeźwi. Okoliczności wypadków zostaną dokładnie zbadane przez policjantów powiatu krakowskiego.   Policja apeluje o ostrożność zarówno do kierujących jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada wcześnie, warunki na drogach wciąż są utrudnione, odblask kosztujący zaledwie kilka złotych może uratować życie. "Kierujący, dbajcie o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wolniejsza jazda umożliwia szybszą reakcje i skraca drogę hamowania pojazdu" - czytamy w komunikacie KPP.   Źródło: Komenta Powiatowa Policji w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (4)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Ruda | Dodane: Środa, 27 mar 2019, 11:49

Odblaski wymagane są poza terenem zabudowanym. W artykule raczej informują że warto je mieć a nie jest napisane że piesza ich nie miała. Przejście jest oświetlone i jest nad nim latarnia więc i bez odblasku widać przechodzące osoby już nie raz na tym przejściu dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

Autor: trzynasty | Dodane: Czwartek, 14 mar 2019, 13:06

Czytając artykuł: piesza ze Skawiny jest sama sobie winna, bo nie miała odblasków.

Autor: xxx | Dodane: Środa, 13 mar 2019, 09:19

Czyżby sprzedaż ubezpieczeń ? jeśli tak to powinnaś się w OSP zatrudnić

Autor: Monika | Dodane: Środa, 13 mar 2019, 08:17

Bardzo proszę o kontakt rodzine Pani potrąconej na przejściu dla pieszych w Skawinie w dniu 11.03. Kontakt na e-mail nowicka.mo@op.pl

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2