Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 1261 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 8 lut 2018, 19:51

57-latek ze Skawiny zatrzymany. Usłyszał zarzuty ws. nielegalnego tytoniu

57-latek ze Skawiny zatrzymany. Usłyszał zarzuty ws. nielegalnego tytoniu

5 lutego policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali handlarza nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Akcja odbyła się w Skawinie.

"W trakcie wykonywania czynności obserwowali podejrzanego mężczyznę na jednej posesji. W pewnym momencie wyjął on z samochodu plecak sportowy i rozglądając się nerwowo zaniósł go do garażu. Wówczas postanowili przystąpić do jego wylegitymowania oraz sprawdzenia zawartości plecaka. 57-letni mężczyzna przyznał, że w plecaku, który wcześniej przeniósł z pojazdu do garażu, znajdują się nielegalne wyroby tytoniowe i dodał, że nie posiada więcej żadnych partii tego typu towaru. Jednak w garażu policjanci zauważyli kanał samochodowy, a w trakcie przeszukania tego pomieszczenia ujawnili schowek w ścianie, we wnętrzu którego znajdowały się ukryte dwa pudła kartonowe z zawartością paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Następnie, wspólnie z mężczyzną udali się do miejsca jego zamieszkania, gdzie również w trakcie przeszukania został odnaleziony nielegalny towar." - czytamy w komunikacie policji.

Skawinianina zatrzymano. Zarzuca się mu nabycie, pomaganie w zbyciu i ukryciu wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy, w liczbie blisko 20 tys. sztyk papierosów. Gdyby trafiły do obrotu, naraziłyby skarb państwa na stratę ok. 17 tys. zł.

Sprawcy grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło i fot. KPP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!

reklamazksNajpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl