Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 2479 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 19 kwi 2018, 19:15

33-latek zostawił dwójkę małych dzieci bez opieki. Był pod wpływem alkoholu

33-latek zostawił dwójkę małych dzieci bez opieki. Był pod wpływem alkoholu

Policja zatrzymała 33-latka ze Skawiny, który pozostawił dwoje dzieci - roczne i dwuletnie - bez opieki, a gdy wrócił, był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

"Do zdarzenia doszło 12 kwietnia br., kiedy to kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, wykonując czynności procesowe do toczącego się postępowania karnego, udali się do miejsca zamieszkania 33-letniej kobiety." - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

"Drzwi od mieszkania były zamknięte, na pukanie nikt nie odpowiadał, z wewnątrz również nie dochodziły żadne odgłosy, przez co policjanci byli przekonani, że w środku nikogo nie ma. Postanowili zaczekać na powrót domowników. Po około 40 minutach przy drzwiach mieszkania pojawił się 33-letni mężczyzna, oświadczając mundurowym, że tam mieszka, po czym wpuścił ich do środka. Ku zdziwieniu policjantów, na łóżku dostrzegli dwoje, przytulonych do siebie, małych dzieci, jedno miało zaledwie rok, drugie dwa lata. Okazało się, że mężczyzna pozostawił je same w mieszkaniu. Dwuletnie dziecko miało pilnować rocznego. Tłumaczył kryminalnym, że gdy dzieci spały wyszedł na około pół godziny, ponieważ był umówiony na rozmowę o pracę. Tymczasem, w chwili interwencji 33-latek znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu – badanie wykazało przeszło 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Po chwili do mieszkania powróciła matka dzieci. Oświadczyła, że pozostawiła je pod opieką konkubenta, gdyż musiała udać się do lekarza."

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy ze Skawiny. Zatrzymali mężczyznę i zawieźli do aresztu. Dzieci zostały pod opieką matki.

33-latek usłyszał zarzut narażenia pozostawionych mu pod opieką dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl