Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 354 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 20 mar 2019, 12:23

26 uczniów w XVII edycji Gminnych Warsztatów Profilaktycznych

26 uczniów w XVII edycji Gminnych Warsztatów Profilaktycznych

5 marca w Szkole Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie odbyła się XVII edycja Gminnych Warsztatów Profilaktycznych ?Szkoła wolna od nałogów? o tegorocznym haśle przewodnim ?Nasza szkoła pełna autorytetów?. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i obejrzenia galerii zdjęć.

Tegoroczne hasło warsztatów nawiązywało do Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyczno-Edukacyjnej ?Bądźmy poszukiwaczami autorytetu?, której pomysłodawcą jest Fundacja Wspomagająca Wychowanie ?Archezja?. Organizatorzy XVII Gminnych Warsztatów Profilaktycznych postanowili propagować ideę autorytetu jako czynnika chroniącego dzieci w różnorodnych sytuacjach wymagających odniesienia się do wzorca i podjęcia decyzji lub konkretnego działania.

W XVII edycji warsztatów wzięło udział 26 uczniów z 10 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Skawina:

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie
- Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie
- Szkoła Podstawowa w Rzozowie
- Szkoła Podstawowa w Radziszowie
- Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej
- Szkoła Podstawowa w Borku Szlacheckim
- Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach
- Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach
- Szkoła Podstawowa im. Walerego Goetla w Zelczynie

Ponadto Szkoła Podstawowa w Zelczynie gościła także tego dnia kierownika Wydziału Edukacji Marka Marca, kierownika Biura - Centrum Wspierania Rodziny Małgorzatę Kopeć, Prezesa Fundacji Archezja - Tomasza Gubałę oraz nauczycieli - opiekunów uczniów, którzy wzięli udział w Warsztatach.

Uczniowie biorący udział w wydarzeniu mieli za zadanie wykonać portret osoby, którą uznają za autorytet - w pracach dzieci pojawiali się zarówno członkowie rodziny jak i postacie znane z historii i życia kulturalnego. Dzieci mogły posługiwać się kredkami, pastelami lub farbami. Na każdej pracy miała znaleźć się informacja kogo ona przedstawia i dlaczego dana osoba zasługuje na naśladowanie. Następnie prace zostały ocenione. W skład komisji konkursowej weszli zaproszeni goście oraz wyłonieni w drodze losowania nauczyciele opiekunowie.

W każdej kategorii wiekowej (klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII) nagrodzono pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz przyznano wyróżnienie. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał upominki, w skład których weszły między innymi pamiątkowe notesy, zakreślacze oraz przypinka z hasłem ?Nasza szkoła pełna autorytetów?. Po konkursie uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, a następnie dzieci z klas I-IV wzięły udział w grze profilaktycznej, poprowadzonej przez przedstawicielkę Fundacji Archezja, a uczniowie klas V-VIII obejrzeli film pt. ?Cyrk motyli?, który był przyczynkiem do dyskusji na temat autorytetów.

- XVII Gminne Warsztaty Profilaktyczne jak co roku upłynęły w doskonałej atmosferze. Przeprowadzone zostały również dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu następujących instytucji: sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Pozowice oraz Ochodza, radnego powiatu krakowskiego Krzysztofa Gębali, Cukierni ?Oliwia? Brzezinka, Lajkonik Snacks Sp. z o. o., Krakowskiego Banku Spółdzielczego Oddział w Skawinie, Banku Spółdzielczego w Skawinie, Piekarni ?ROLA? w Krzęcinie, P.H.U. Pawińska, AUXILIUM Paulina Pawłowska oraz Ogrodnictwo Wojciechowscy z Facimiecha. Cieszymy się, że przy okazji działań profilaktycznych możemy również integrować lokalne środowisko - podsumowuje dyrektor szkoły Teresa Dąbrowska.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Źródło: SP Zelczyna

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2