Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 507 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 5 maj 2018, 19:14

255 dzieci wzięło udział w niezwykłej lekcji

255 dzieci wzięło udział w niezwykłej lekcji

255 dzieci z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 wzięło udział w wyjątkowej lekcji pokazowej prowadzonej przez prezentera telewizyjnego i dzennikarza, Radka Brzózkę. Była to kolejna odsłona programu edukacyjnej kampanii społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pod tytułem „Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci”.

Program adresowany jest zarówno do gmin, jak i uczniów oraz poszczególnych mieszkańców. Sytuacja była o tyle wyjątkowa, że po raz pierwszy lekcję zorganizowano równocześnie dla dwu szkół. Wynikało to z faktu, że obie placówki w niemal identycznym terminie wysłały zgłoszenia do udziału w programie. Z tej też przyczyny szkoły te otrzymały anty smog boxy, czyli zestawy materiałów w postaci maseczek, baloników i konspektów niezbędnych do przeprowadzenia ciekawych lekcji o smogu. Poza tym wyjątkiem, zyskują tylko szkoły, które zgłosiły się jako pierwsze. Nauczycielami-koordynatorami powyższego projektu były Agnieszka Poniewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Małgorzata Pałka ze Szkoły Podstawowej nr 4.

- Takie lekcje powinny się odbywać częściej - mówili skawińscy uczniowie, gdy 27 kwietnia opuszczali Halę Widowiskowo-Sportową. Dzieci nie tylko obserwowały widowiskowe eksperymenty, ale same brały w nich udział.

Asystentami Radka Brzózki byli goście specjalni: Tomasz Ożóg zastępca burmistrza Skawiny, Maciej Woźniak, wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Piotr Woźny, pełnomocnik premiera.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl