Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

skawina 1000x200px 01

Przeczytano: 694 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 2 paź 2017, 18:07

16 drużyn na mistrzostwach w ratownictwie

16 drużyn na mistrzostwach w ratownictwie

Już po raz ósmy, tym razem w Skawinie, 29 września, zostały przeprowadzone Mistrzostwa Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym. Mistrzostwa organizuje cyklicznie Komenda Miejska PSP w Krakowie, w tym roku przy współudziale Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

W tegorocznej edycji udział wzięło 16 czteroosobowych drużyn zarówno z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych KM PSP jak i zaprzyjaźnione formacje Policji, Straży Granicznej, Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej kończąc na drużynie Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II - Korabniki.

Cztery różne scenariusze zdarzeń wymagających podjęcia działań z zakresu ratownictwa medycznego, technicznego oraz próby sprawności fizycznej w czterech różnych lokalizacjach na terenie Gminy Skawina stanowiły arenę zmagań dla wszystkich 16 drużyn.

Podczas Mistrzostw trwała zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie Państwowa Straż Pożarna w Krakowie zorganizowała miasteczko edukacyjne, na którym odbywały się pokazy i zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Elementem odbywających się na terenie naszej gminy Mistrzostw były również ewakuacje szkół podstawowych. Od samego rana trwały ćwiczenia: symulacja polegała na zadymieniu pomieszczeń, ewakuacji całej placówki, poszukiwaniu osób, które nie opuściły budynku, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz co najważniejsze pokazania uczniom jak powinni się zachować w sytuacji takiego zagrożenia. Ewakuacje zostały przeprowadzone we wszystkich szkołach podstawowych Skawiny.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce - Straż Miejska w Krakowie
II miejsce - JRG Komendy Miejskiej PSP w Krakowie nr 6
III miejsce - JRG Komendy Miejskiej PSP w Krakowie nr 4

Mistrzostwa zostały objęte patronatem przez m.in.: Wojewodę Małopolskiego i Wicestarostę Krakowskiego, którzy wzięli również udział w dekoracji zwycięzców w amfiteatrze obok Pałacyku „Sokół” w Skawinie. Gratulujemy wygranym i zapraszamy do kolejnej edycji mistrzostw za rok.

opracowanie: kpt. Bartłomiej Rosiek

Źródło: JRG KM PSP w Krakowie/UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl