Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 899 | Kategoria: Sport

Data dodania: Środa, 7 lut 2018, 17:31

Skawińskie zespoły zdominowały Dragon Winter Cup 2018

Skawińskie zespoły zdominowały Dragon Winter Cup 2018

Skawińskie zespoły w ostatni weekend wywalczyły aż 7 z 12 medali podczas Dragon Winter Cup 2018! Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawali gospodarze z MTS „Piast” Skawina, a dwa medalowe miejsca zajęły ponadto zespoły z Milenium. Rywalizacja odbyła się w formule „każdy z każdym”.

Jako pierwsi do walki o medale przystąpili młodzicy. Turniej przebiegał pod dyktando pierwszej drużyny gospodarzy, którzy wygrali wszystkie pojedynki. Przyznać jednak trzeba, że w meczach z Milenium Skawina czy Wisłą Brzeźnica – podopieczni trenera Bartłomieja Bugaja musieli się trochę pomęczyć. I to właśnie lokalny rywal Piasta – Milenium – wywalczył drugie miejsce, zwyciężając wszystkich przeciwników (za wyjątkiem zwycięzcy całego turnieju). Trzecie miejsce na podium przypadło drugiej drużynie Piasta, która w pokonanym polu zostawiła zespoły Przeboju Wolbrom, Płaszowianki i Wisły Brzeźnica. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kuba Madej (Piast), najlepszym strzelcem – Kuba Paciorek (Milenium), a najlepszym bramkarzem – też Kuba – Ciepły (Milenium).

Po południu rywalizowano w kategorii trampkarza młodszego (rocznik 2004). Walka o końcowe zwycięstwo rozegrała się między drużynami Piasta Skawina, a decydujący wpływ na końcową kolejność miał zespół Wawelu Kraków, który w ostatnim meczu turnieju „urwał punkty” Piastowi I, co oznaczało, że złote medale zawieszone zostaną na szyjach chłopców z Piasta II (głównie rocznik 2005, dla których był to drugi tego dnia wygrany turniej!). Najniższy stopień podium zajęli chłopcy z Wieliczanki. Nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała w ręce Dominika Kmiecika, najmniej goli wpuścił Kacper Kuflowski, a najwięcej strzelił napastnik z Wieliczki.

Niedzielny poranek był krótki dla trampkarzy z rocznika 2003, którzy od 8:30 rozgrywali swoje zawody. Znów poza konkurencją była drużyna Piasta, w barwach której zadebiutowało dwóch nowych zawodników. Podopieczni trenera Artura Wątora wygrali wszystkie 6 meczów, mimo że grali bez nominalnego bramkarza i co mecz między słupkami stawał ktoś inny! Na drugim miejscu zawody ukończyli piłkarze z Jadwigi Kraków, a na trzecim – Piast Wołowice. Statuetka najlepszego zawodnika trafiła w pełni zasłużenie do Krystiana Boronia, królem strzelców został Alan Torba, a najlepszym bramkarzem – golkiper Jadwigi Kraków.

Na zakończenie piłkarskiego weekendu i całego cyklu Dragon Winter Cup 2018 – do walki przystąpili młodzicy młodsi (rocznik 2006). Najlepszym zespołem turnieju został Progress Andrychów, wygrywając pięć z sześciu meczów, a kolejne miejsca na podium zajęły ekipy: Milenium Skawina i Jadwigi Kraków. Bardzo niewiele, by cieszyć się z medali, zabrakło naszej drużynie orlików, która jednak w dwóch z trzech przegranych meczów, punkty straciła dość pechowo. Na osłodę najlepszym strzelcem turnieju został Alan Bernat. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika trafiło w ręce jednego z andrychowian, a statuetka najlepszego bramkarza trafiła w ręce golkipera Milenium Skawina.

Szczęśliwie dobrnęliśmy do końca cyklu Dragon Winter Cup 2018. Chyba po raz pierwszy przekonaliśmy się co znaczy „sezon chorobowy”. Tylu korekt w harmonogramach turniejów jeszcze nie było. A i nasz zespół, organizatorów, niestety w dwa ostatnie weekendy, musiał zmagać się ze słabościami swojego organizmu, bo i nas choroby nie ominęły – ocenił Marcin Kuflowski, koordynator turniejów z ramienia MTS „Piast” Skawina.

Źródło: Piast

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

vesuvius

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl