Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 819 | Kategoria: Sport

Data dodania: Czwartek, 21 gru 2017, 22:23

Skawiński Smok ponownie przyciągnął młodych piłkarzy

Skawiński Smok ponownie przyciągnął młodych piłkarzy

Blisko 1000 młodych zawodników, reprezentujących 99 drużyn rywalizowało w zakończonym 9 grudnia 7. Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci Dragon Piast Cup 2017. Rywalizacja odbywała się w pięć kolejnych weekendów, od 4 listopada do 9 grudnia, w Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie. Organizatorem było Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast” Skawina, we współpracy i przy finansowym wsparciu ze strony Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego i Gminy Skawina.

W turniejowe szranki stawali w listopadowe i grudniowe weekendy futboliści, od najmłodszych skrzatów (zawodnicy do lat 6), po trampkarzy (zawodnicy do lat 14). Najczęściej na podium „Dragona” stawali piłkarze Piasta Skawina, bo aż siedmiokrotnie (w tym raz – w gronie młodzików – na 1. miejscu), ale też trzeba pamiętać, że gospodarze mieli swoje reprezentacje w każdym z turniejów. Dwa turniejowe zwycięstwa (w kategorii orlika młodszego oraz młodzika młodszego), ale i trzy brązowe krążki przywozili ze Skawiny zawodnicy Dream Teamu Bochnia. Także po dwa wygrane turnieje zapisali na swoim koncie piłkarze Polonii Kraków (najlepsi wśród orlików i żaków) oraz Akademii Piłkarskiej z Wieliczki (zwycięstwa w rywalizacji skrzatów i żaków młodszych. Innymi zwycięzcami turniejów były drużyny: KS Zakopane (żaki młodsze – drugi turniej), Wisły Brzeźnica (żaki – drugi turniej), Milenium Skawina (młodzicy – drugi turniej), oraz Hutnika Kraków i Dalinu Myślenice (turnieje trampkarzy).

- Listopadowy maraton turniejowy już za nami. Mimo że oferta turniejowa w Krakowie i okolicach z roku na rok jest coraz większa, nasz skawiński „Dragon” ma się dobrze i z roku na rok odwiedza nas liczne grono stałych przyjaciół, ale też sporo nowych zespołów. Można więc sądzić, że wypracowana przez lata formuła sprawdza się i jest doceniana przez naszych gości. Za każde miłe słowo i każdy uśmiech dziecka – w imieniu własnym oraz ekipy odpowiedzialnej za organizację – serdecznie dziękuję! Dziękuję też swoim współpracownikom, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, dokładając wszelkich starań, by wszystko udało się tak, jak sobie to zaplanowaliśmy – powiedział, komentując siódmą edycję Dragon Piast Cup, prezes MTS Piast Skawina, Łukasz Krupa.

Dragon Piast Cup 2017 – zwycięzcy turniejów:

- 4 XI – skrzaty – AP Wieliczka
- 4 XI – żaki – Polonia Kraków
- 5 XI – żaki młodsze – AP Wieliczka
- 5 XI – orliki – Polonia Kraków
- 12 XI – orliki młodsze – Dream Team Bochnia
- 12 XI – młodzicy młodsi – Dream Team Bochnia
- 19 XI – żaki młodsze – KS Zakopane
- 25 XI – trampkarze – Dalin Myślenice
- 25 XI – młodzicy – Piast Skawina
- 26 XI – trampkarze – Hutnik Kraków
- 26 XI – młodzicy – Milenium Skawina
- 9 XII – żaki – Wisła Brzeźnica

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: aaa | Dodane: , 7 sty 2018, 19:43

Tu jest link Panie Tomku (to nic nie boli) każdy może się zgłosić chyba że trener ma inne plany :) http://futmal.pl/news,43103.html

Autor: Tomek | Dodane: Środa, 27 gru 2017, 22:47

W Skawinie jest około 6 szkółek piłkarskich a w turnieju gra tylko Piast i łaskawie Millenium. Wstyd Panowie organizatorzy ,że nie potraficie zaprosić swoich i dać szansę kolegom ze swoich podstawówek na świetną zabawę.....

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl