Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1471 | Kategoria: Sport

Data dodania: Sobota, 25 lis 2017, 20:55

Ośmiu halowych mistrzów Małopolski

Ośmiu halowych mistrzów Małopolski

Dominik Kmiecik, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Jakub Madej, Krzysztof Malinowski, Jakub Podoba, Szymon Poskróbek i Bartłomiej Rybarczyk – to wspaniała ósemka, która wspierana przez Kacpra Janika z Milenium Skawina – sięgnęła po złote medale Igrzysk Dzieci (Halowych Mistrzostw Małopolski Szkół) podczas rozegranego 23 listopada turnieju finałowego w Limanowej!

Przez eliminacje gminne, powiatowe i rejonowe podopieczni Wojciecha Kubli przeszli jak burza, urządzając sobie treningi strzeleckie. Finał wojewódzki i znani naszym chłopcom rywale, przede wszystkim z Tymbarku i Tarnowa (z tymi ostatnimi przegrali dwa lata temu wojewódzki finału Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku), miał mieć znacznie wyżej zawieszoną poprzeczkę. Jeszcze dzień wcześniej dziewczęta z SP-1 wywalczyły srebrne medale, co też wzmagało presję. Chłopcy poradzili z nią sobie perfekcyjnie. Na dzień dobry pokonali drużynę z Tymbarku, a o drugiej połowie meczu trener Kubla mówił, że to były najlepsze minuty, jakie chłopcy zagrali podczas całej tegorocznej edycji Igrzysk Szkolnych. W drugim meczu – kolejne zwycięstwo, 1:0 z SP 5 w Oświęcimiu. Gdy w trzecim nasz zespół triumfował 3:0 z drużyną Ostrowska, wiadomo było już, że złote medale pojadą do Skawiny, bo rywal – SP 18 z Tarnowa, wcześniej przegrał niespodziewanie dwa mecze i stracił szansę na dogonienie „Jedynki”. Porażka 2:3 pozostała więc bez konsekwencji i choć nie udało się w pełni zrewanżować za porażkę sprzed dwóch lat, to jednak kolory medali na szyjach chłopców ze Skawiny i Tarnowa – jednoznacznie wskazywały, kto tego dnia rządził w Limanowej!

Serdeczne gratulacje dla naszych chłopaków i prowadzącego ich trenera Wojciecha Kubli, ale i dla naszych klubowych trenerów – Bartka Bugaja (to ten od Kmiecika, Kuflowskiego, Kurlita, Madeja, Malinowskiego z rocznika 2005 i Poskróbka z 2006) oraz Michała Józefczyka (to ten od Podoby i Rybarczyka z rocznika 2006)! Jesteśmy z Was dumni!

Źródło: Piast

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Inka | Dodane: , 26 lis 2017, 09:22

Tytuł powinien brzmieć: Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie halowym mistrzem Małopolski !

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl