Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 696 | Kategoria: Sport

Data dodania: Środa, 28 mar 2018, 16:08

Medalowe krążki młodzików

Medalowe krążki młodzików

24 marca w ramach Krakowskiej Wiosny Brydżowej, o tytuł Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, a także przepustki do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali najmłodsi adepci brydżowego rzemiosła. Wśród nich, z sukcesami, nasi zawodnicy!

W turnieju par na zapis maksymalny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików o ogromną niespodziankę postarali się Kamil Liszka i Dominik Milc, zdobywając brązowe medale. Wyczyn to nie lada, zwłaszcza, że Dominik gra w brydża od ledwie... trzech miesięcy! A w pokonanym polu zostały nie byle jakie pary, bo aż trzy pary z aktualnej reprezentacji Polski!

Turniej na zapis średni przyniósł naszym dwa kolejne medale. W ostatnim rozdaniu szanse na złoto stracili Łukasz Kasperczyk i Michał Stasik, minimalnie ustępując zawodniczkom UKS Olimpia Dwójka Kraków. Brązowe medale zawisły na szyjach Kacpra Kuflowskiego i Franciszka Kurlita.

W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasz rodzynek - Kacper Wieczorkowski - uplasował się na drugiej pozycji (w parze z Dominikiem Rajtarem z UKS Olimpia Dwójka Kraków), pewnie awansując do finału.

Także 24 marca reprezentacja Polski młodzików w brydżu sportowym złożona z trzech par CKiS Skawina (!) i jednej pary warszawskiej - zadebiutowała w 1. Mistrzostwach Świata Online. I to jak zadebiutowała! W swoim pierwszym meczu nasi pokonali Tajwan 16,38:3,42.

W pierwszej potyczce wzięła udział skawińska czwórka: Kacper Kuflowski - Franciszek Kurlit i Łukasz Kasperczyk - Michał Stasik. Chłopcy stanęli na wysokości zadania, wygrywając pewnie i wyraźnie z drużyną z Dalekiego Wschodu. W kolejnych meczach rywalami biało-czerwonych będą Turcja i Francja. Zwłaszcza ten drugi mecz zapowiada się pasjonująco, gdyż walczyć bedą dwaj ubiegłoroczni medaliści Drużynowych Mistrzostw Europy.

- Traktujemy mistrzostwa online z jednej strony jako formę przygotowań do właściwych imprez sezonu - Drużynowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Par. Z drugiej jednak strony, skoro zawody mają oficjalną rangę mistrzostw świata, idąc z duchem czasu, rozgrywanych przez internet - jeśli będzie możliwość walki o najwyższe cele, na pewno ją podejmiemy - powiedział Marcin Kuflowski, coach reprezentacji Polski młodzików, a jednocześnie instruktor sekcji brydżowej CKiS Skawina. - Pierwszy mecz był dla nas dobry, ale dopiero kilka kolejnych pokaże nam w jakim jesteśmy miejscu.

Gratulujemy, czekamy na kolejne miłe wieści z brydżowych stołów!

Marcin Kuflowski, instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

vesuvius

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl