Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 876 | Kategoria: Sport

Data dodania: Środa, 5 lip 2017, 14:13

Kolejni Mistrzowie Polski z Skimka SAY Sport

Kolejni Mistrzowie Polski z Skimka SAY Sport

W dniach 10-11 czerwca warszawska Agrykola zamieniła się w arenę zmagań dla najlepszych zawodniczek i zawodników Inline Apline (wrotkarstwa alpejskiego) z całego świata. Zawodnicy Skimka SAY Sport zdominowali je zdobywając 11 medali, w tym 3 Mistrzostwa Polski, 4 V-ce Mistrzostwa i 4 brązowe medale.

Z kolei w niedzielnym Pucharze Świata rywalizowali zawodnicy z dziewięciu państw. Świetnie zaprezentowali się skimkowicze – reprezentując Polskę zdobyli pierwsze punkty Pucharu Świata, choć zawody o najwyższej randze globalnej po raz pierwszy odbywały się w naszym kraju.

Inline Apline to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa. Jest połączeniem jazdy na rolkach i slalomu narciarskiego. Zawodnicy zjeżdżają kolejno slalomem, między tyczkami z elektronicznym pomiarem czasu po asfaltowym torze. Wygrywa oczywiście najszybszy. Wokół Agrykoli łatwo było zauważyć zawodników w charakterystycznym stroju przypominającym ubranie hokeisty oraz łyżwiarza szybkiego. Połączenie to ma za zadanie chronić ciało w razie upadku na twardy asfalt, ale i zachować aerodynamiczną sylwetkę. Zasady są podobne jak w slalomie narciarskim. Jedzie się dwa przejazdy, wygrywa najszybszy zawodnik. Na sobotnią imprezę do Warszawy zjechały tłumy rolkarzy – najpierw startowały dzieci, potem na Agrykoli jeżdżono coraz szybciej, coraz mocniej potrącając tyczki. Wśród seniorów prędkości są już naprawdę imponujące. Może wolniej niż na nartach, ale za to sprawiedliwiej – każdy z zawodników ma dokładnie takie same warunki. Asfalt wokół tyczek niezmiennie pozostaje takiej samej jakości i tego samego kształtu.

Mistrzami Polski zostali:

Ania Nowak,
Szymon Fuiano,
Oskar Jaworski.
V-ce Mistrzostwo zdobyli:
Martyna Sznajder,
Marta Dyduch,
Michał Styrylski,
Mateusz Bucki.
Brązowy medal zdobyli:
Iga Wilczyńska,
Patryk Kapała,
Benedykt Długosz;
Maciek Wilczyński.
Najmniej lubiane 4. miejsce zajęli:
Martyna Wilk,
Wojtek Gaweł.
Jakub Wójtowicz;
5 miejsce zajęli:
Maria Długosz,
Jan Valette.

Drugiego dnia podczas zmagań w Pucharze Świata Ania Nowak zdobyła pierwsze punkty PŚ zajmując 29. miejsce, a Michał Styrylski zajął bardzo wysokie 12. miejsce.Wyniki okazały się najlepszymi wynikami wśród polskich zawodników kolejno u kobiet i mężczyzn. Do drugiego przejazdu zakwalifikowali się także Iga Wilczyńska, która w debiucie zajęła 40. miejsce oraz Michał Krzynówek – 34. miejsce. Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy stanęli w szranki z Claudią Wittmann oraz Marco Waltzem (oboje reprezentanci Niemiec) – aktualnymi Mistrzami Świata. Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy 27 sierpnia do obejrzenia zmagań naszych mistrzów i wielu innych wspaniałych zawodników z całej Polski podczas kolejnych zawodów, a będą to Mistrzostwa Małopolski zaliczane do Pucharu Polski, które odbędą się w Skawinie.

Więcej informacji: www.skimka.pl.

Źródło: Skimka SAY Sport

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl