Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 776 | Kategoria: Sport

Data dodania: , 16 cze 2019, 15:13

Dziadkowie wygrali w III Otwartym Turnieju Siatkarskim

Dziadkowie wygrali w III Otwartym Turnieju Siatkarskim

W sobotę, 8 czerwca na hali widowiskowo-sportowej przy LO w Skawinie, odbył się III Otwarty Turniej Siatkarski, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka". Zwycięzcą Turnieju został zespół Dziadków z Suchej Beskidzkiej, którzy w finale pokonali Lotników.

W turnieju rywalizowało 12 drużyn: Lotnicy Kraków, EVT, KORPOL Bilard, AGH Kraków, Zelina Jurków, Dziadki, Są gorsi, Volley&Beer, Arka Arka, Biesiadnicy, Geo Volley Team, oraz drużyna o nazwie "Skawina",

Mecze grupowe rozgrywane systemem "każdy z każdym" odbywały się jednocześnie na trzech boiskach, do dwóch wygranych setów. Najlepsze drużyny z grup przechodziły do finału - Lotnicy, Dziadki i Zelina Jurków a z drugiego miejsca otrzymała awans drużyna Biesiadników, która miała najlepszy bilans małych punktów.

Zwycięzcą Turnieju ponownie został zespół Dziadków z Suchej Beskidzkiej, którzy w finale pokonali Lotników. Ponownie - gdyż w zeszłym roku drużyna Dziadków wygrała Turniej Mikołajkowy i po raz kolejny MVP turnieju został wybrany zawodnik tej drużyny - Mateusz Mamcarczyk. Na 3 miejscu uplasowali się zespół Biesiadnicy, a na czwartym Zelina Jurków.

Turniej jak zwykle rozgrywany był na wysokim poziomie, a poszczególne spotkania po zaciętym boju niejednokrotnie kończyły się trzecim decydującym setem. Zawodnicy spisywali się świetni pomimo ogromnego upału panującego wewnątrz hali.

Organizacja turnieju na wysokim poziomie sprawia, że zawodnicy z całej małopolski chętnie przyjeżdżają na skawiński turniej. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, zwycięzcy medale, puchary i upominki ufundowane przez Gminę Skawina.

- Wszystkim uczestnikom turnieju należą się podziękowania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair play w jakim rozgrywane były zawody. Równocześnie zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w grudniu - mówi Agnieszka Kierzkowska, organizator turnieju.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło i fot.: UKS "Jedynka" Skawina

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2