Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1076 | Kategoria: Sport

Data dodania: Wtorek, 4 gru 2018, 16:01

Dziadki z Suchej wygrały w Skawinie

Dziadki z Suchej wygrały w Skawinie

W minioną niedzielę (2 grudnia), na hali widowiskowo-sportowej przy LO w Skawinie, odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkarski, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Która drużyna zajęła pierwsze miejsce?

Rywalizowało 12 drużyn: Lotnicy Kraków, MB-Net, EVT Galeco, Team Jordanów, AGH Kraków, Drużyna A, Śnieżaki, PKS Janusz, Dziadki, i Andrzeje oraz 2 drużyny ze Skawiny - Walczący Weterani oraz drużyna o nazwie po porostu „Skawina”.

Mecze grupowe rozgrywane systemem „każdy z każdym” odbywały się jednocześnie na trzech boiskach, do dwóch wygranych setów. Najlepsze drużyny z grup przechodziły do finału – PKS Janusz, Dziadki i „Skawina”. Awans z drugiego miejsca otrzymała drużyna AGH Kraków, która w zaciętym boju pokonała Lotników – zwycięzców czerwcowego turnieju.

Zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju ponownie został zespół Dziadków z Suchej Beskidzkiej, którzy w finale pokonali PKS Janusz. Ponownie - gdyż w zeszłym roku drużyna Dziadków również wygrała Turniej Mikołajkowy i po raz drugi MVP turnieju został wybrany ich zawodnik – Mateusz Mamcarczyk. Na 3 miejscu uplasowali się zespół „Skawina”, a na czwartym AGH Kraków.

Turniej rozgrywany był na wysokim poziomie, a poszczególne spotkania po zaciętym boju niejednokrotnie kończyły się trzecim decydującym setem. Spotkania dostarczyły wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć duże zaangażowanie zawodników oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Organizacja turnieju na tak wysokim poziomie sprawia, że zawodnicy z całej małopolski chętnie przyjeżdżają na skawiński turniej. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, zwycięzcy medale, puchary i upominki ufundowane przez Gminę Skawina.

Wszystkim uczestnikom turnieju należą się podziękowania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair – play w jakim rozgrywane były zawody.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: UKS „Jedynka” Skawina

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2