Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

skawina 1000x200px 01

Przeczytano: 785 | Kategoria: Sport

Data dodania: Środa, 11 paź 2017, 15:42

90 uczestników podczas Otwartych Mistrzostw Rowerowych Skawiny

90 uczestników podczas Otwartych Mistrzostw Rowerowych Skawiny

7 października Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji SKIMKA zorganizowało XIV Otwarte Mistrzostwa Rowerowe Skawiny. Pochmurny październikowy poranek nie zachęcał do wyjścia z domu. Jednak młodzi rowerzyści, jak zwykle, nie zawiedli i w liczbie 90 stawili się na start.

Zawodnicy zmagali się na rowerowym torze przeszkód w dwunastu grupach wiekowych w kategoriach chłopców i dziewcząt. Najmłodsze grupy przedszkolne oraz klasy 1-2 miały do przejechania 130-metrowy slalom gigant między tyczkami narciarskimi po trawie i liściach, równoważnię i alejkę kamienistą ze slalomem, która sprawiała najwięcej problemów. Tor przeszkód był zakończony super metą, na której stał nowy piękny balon gminy Skawina.

Grupy starsze miały trudniejszy tor przeszkód poszerzony o przejazd na około starorzecza i przejazd przez mostek. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizatorzy zapoznali wszystkich z regulaminem zawodów i zwrócili uwagę, jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci zwłaszcza tych najmłodszych odgrywa sport. W czasie zawodów nie obyło się bez upadków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zawodnicy mieli mierzony czas przejazdu elektronicznie, nad czym czuwał pan Roman, a starterem była pani Halinka. Nie mniej od zawodników denerwowało się ich rodzeństwo i rodzice, którzy zagrzewali do szybszej jazdy swoje pociechy wzdłuż trasy. Na zakończenie zawodów role się odwróciły i teraz to dzieci dopingowały swoich rodziców, którzy startowali w swojej kategorii oraz rodzinnej, a było ich 19.

Zwycięzcy stanęli na prawdziwym podium, na którym otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. W swoich kategoriach pierwsze miejsca zajęli:

- Magdalena Mucha,
- Bartłomiej Tynor,
- Nicola Dutka-Wołoch,
- Kuba Gawel,
- Julia Tynor,
- Patryk Kapała,
- Zuzanna Bezak,
- Aleksander Migdał,
- Marta Dyduch,
- Karol Sulima,
- kategoria rodziców Zofia Burnat, Błaszczyk Marcin.

Klasyfikację Rodzinna wygrała rodzina Burnat przed Bezak i Sulima. Najmłodszymi zawodnikami zawodów byli Izabella Dudziak urodzona w 2014 roku oraz Antoni Żarnowski urodzony 2015 roku.

Najlepszy czas przejazdu na trasie krótkiej uzyskał Patryk Kapała (0:21:76), natomiast na trasie długiej Marta Dyduch (1:02:22). Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali, dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim zawodnikom. Po rozdaniu nagród rozlosowano cenne nagrody. Finałem imprezy był „słodki deszcz” czyli spadające z nieba cukierki. Zapraszamy za rok.

Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie www.skimka.pl i na facebooku.

Z rowerowym pozdrowieniem Janusz Nowak

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

Źródło: SRSiR Skimka

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl