Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 934 | Kategoria: Sport

Data dodania: Sobota, 13 kwi 2019, 17:10

589 pływaków na jubileuszowych zawodach

589 pływaków na jubileuszowych zawodach

"X Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny" organizowane przez Klub Sportowy Optima Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przechodzą do historii. W zawodach odbywających się 6 kwietnia 2019 r. na basenie "Camena", wystartowało 589 pływaków.

Blok pierwszy pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko, rozpoczął się od startów na małym 12,5-metrowym basenie, gdzie ścigały się najmłodsze dzieci w wieku od 3 do 7 lat z przedszkoli z Gminy Skawina oraz klubów. Każde dziecko zostało symbolicznie nagrodzone.

Na dużym basenie wystartowało około 350 zawodników z piętnastu klubów, a także z piętnastu szkół, nie tylko z naszej gminy. Pływacy 11-letni i młodsi wybierali dwa style pływackie na dystansie 25 metrów, a zawodnicy powyżej 12. roku życia, dwa starty na dystansie 50 metrów. Wielu emocji dostarczyły "Sztafety jubileuszowe": w 4-osobowej drużynie, gdzie walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Dla każdego zawodnika zajmującego miejsce na podium czekał medal oraz dyplom.

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw, którzy zdobyli w swoich startach największą ilość punktów klasyfikacji FINA, otrzymali puchary oraz nagrody. Trzy najlepsze zespoły sztafetowe zostały nagrodzone pucharami oraz medalami. Dekoracji w pierwszym bloku dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko, Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Iwona Najder oraz trenerzy klubów.

Drugi blok pod patronatem Wicestarosty Powiatu Krakowskiego Arkadiusza Wrzoszczyka przeznaczony był dla zawodników z licencjami. W Mistrzostwach wzięło udział 16 klubów z województwa małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego. W tym bloku zawodnicy rywalizowali na dystansach 50 i 100 metrowych, a także w ?Sztafecie Jubileuszowej? na dystansie 4x50 metrów. Podobnie, jak w pierwszym bloku na najlepszych zawodników czekały medale wraz z dyplomami. Pucharami i medalami zostały udekorowane również sztafety. W drugim bloku zawodników dekorował Wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk.

- Serdeczne podziękowania dla sponsorów: Firmy Lajkonik, Grana, Ferro, Frezwid, 3Waters, patronów medialnych: Kropka, Telewizja Skawina, Radio Wawa, Skawina.eu. Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących. Szczególne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy oraz pracowników CKiS Skawina i Klubu Optima. - mówi Piotr Przywara, Prezes Klubu Sportowego "Optima" Skawina.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: KS "Optima" Skawina

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze