Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 2378 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 4 cze 2018, 14:34

Święto Małopolski zainaugurowane w Skawinie

Święto Małopolski zainaugurowane w Skawinie

Koncerty muzycznych gwiazd takich jak Gromee czy Brathanki, gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy akrobacji rowerowych – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na wszystkich mieszkańców podczas inauguracji Święta Małopolski w Skawinie. Mimo, że to wydarzenie już za nami, to warto pamiętać, że... to dopiero początek emocji, bo w tym roku świętować będziemy przez cały czerwiec, w całym regionie.

- Małopolska to wspólnota ludzi, którzy w niej mieszkają, a także tych, którzy po prostu kochają nasz region. Dziś wszyscy czujemy się wielką, małopolską wspólnotą, a bycie Małopolaninem czy Małopolanką to dla wszystkich z nas powód do dumy. Dlatego zachęcam mieszkańców, a także gości odwiedzających nasz region, do wspólnego świętowania podczas tegorocznego Święta Małopolski – mówił marszałek Jacek Krupa.

Przypomniał też, że specjalnie na inaugurację Święta Małopolski samorząd województwa uruchomił specjalny pociąg Kolei Małopolskich. Bezpłatnie dowiózł on wszystkich zainteresowanych na wspólne świętowanie – odjazd z Dworca Głównego w Krakowie o godz. 15.20, a powrót ze Skawiny – o godz. 23.40.

Świetna muzyka i wiele radości na początek...

W Skawinie, dla wszystkich świętujących przygotowano mnóstwo niespodzianek. Wśród nich chociażby spotkanie z iluzjonistą Victorem Febo czy występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, który błyskawicznie (i z humorem) reaguje na otaczającą nas rzeczywistość. A to dopiero początek...

Oprócz dużej dawki magii i poczucia humoru, ze sceny popłynęły także muzyczne brzmienia. Na rozgrzewkę wystąpił zespół Levi, który w swojej twórczości odważnie eksperymentuje z bluesem. Później, każdy z uczestników mógł założyć małopolskie, czerwone korale i wspólnie z zespołem Brathanki wykonać ich słynne, folkowe przeboje. Wspólne świętowanie w Skawinie zamknął swoim występem Gromee – jeden z najpopularniejszych europejskich DJ-ów i producentów muzycznych, który zaledwie kilkanaście dni temu reprezentował nasz kraj podczas konkursu Eurowizji.

...a także rowerowe emocje

W pięknie położonym Starorzeczu Skawinki, do późnego wieczora nie zabrakło też mnóstwa atrakcji "na dwóch kółkach". Dzięki kampanii "Małopolska na rowery – 100% emocji”, dla mieszkańców przewidziano m.in. mrożące krew w żyłach pokazy akrobacji rowerowych. W ich trakcie, najlepsi sportowcy sceny MTB/BMX, zaprezentowali niezrównane triki i ewolucje w powietrzu.

To jednak nie wszystko – każdy uczestnik Święta Małopolski mógł także "wykręcić" sobie sok jeżdżąc na blender bike’u, a do tego wziąć udział w ciekawych, rodzinnych konkursach. Oczywiście, do wygrania były m.in. nagrody związane z Małopolską.

Imprezę prowadzili Irek Jakubek i Maciek Rock.

* * *

Wydarzenie w Skawinie zapoczątkowało świętowanie zaplanowane w ramach Święta Małopolski, które co roku jest obchodzone 10 czerwca. Już teraz pracownicy instytucji Województwa Małopolskiego przygotowują dla mieszkańców mnóstwo atrakcji, które będą odbywać się przez cały czerwiec. Będą wyjątkowe koncerty, spektakle i pokazy, a także pikniki oraz spotkania, podczas których będzie można jeszcze bardziej przekonać się o wyjątkowości całej Małopolski.

Przypomnijmy także, że tegoroczne Święto Małopolski jest organizowane pod hasłem "Made in Małopolska". Więcej informacji, w tym szczegółowy program wydarzeń, można znaleźć tutaj.

Patronem medialnym wydarzenia jest RMF Maxxx.

inf. prasowa UMWM, fot. UMWM

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (7)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: as | Dodane: Czwartek, 7 cze 2018, 11:27

wystarczyło dać dwa bilbordy, tam gdzie jest wiecznie korek czyli przy przed piotrem i pawłem, lub zdjąć nieaktulany bilbord Jana :) i drugi gdzies w centrum, a tak widać ze promocją zajeła się osoba która porusza się pieszo i tyle. Marketing do wymiany jak dla mnie

Autor: Wacław | Dodane: Środa, 6 cze 2018, 15:46

Chyba o sobie mowisz 1 buraku.

Autor: 1 | Dodane: Środa, 6 cze 2018, 15:38

Wacław cwelu były informacje

Autor: M | Dodane: Środa, 6 cze 2018, 11:32

Na każdym słupie był plakat.

Autor: Waclaw | Dodane: Wtorek, 5 cze 2018, 10:55

Koncert dla urzedasow?oj rozliczymy przy wyborach!zero informacji o koncercie!

Autor: Rafał | Dodane: Poniedziałek, 4 cze 2018, 22:36

Urzędnicy się nie popisali, nikt nie wiedział o imprezie....

Autor: Kluivert83 | Dodane: Poniedziałek, 4 cze 2018, 16:34

Super. Szkoda tylko ze w Skawinie i na portalu nie było informacji przed koncertem

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2