Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 557 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Wtorek, 12 lut 2019, 17:39

"Najjaśniejsza gwiazda" zaświeciła w Sokole

W drugi poniedziałek lutego w ramach cyklu Teatr Dzieciom obejrzeliśmy spektakl „Najjaśniejsza gwiazda” wykonany przez znanych już naszym widzom aktorów Teatru Kalejdoskop.

Zimowa baśń o babci Anuli spodobał się naszej najmłodszej publiczności. A babcia, jak każda babcia, uwielbia swoje wnuki i z radością rozpieszcza je pieczonymi przez siebie ciastami. Tak było i tutaj w baśniowej opowieści. Babcia Anula, piekąc pyszną szarlotkę czekała na przyjście w odwiedziny swego wnuka Pawełka. Ale nie było to zwykłe oczekiwanie zwyczajnej babci. Babcia Anula za sprawą magicznej kuli nie tylko widziała zdecydowanie więcej i szerzej, utrzymywała też w tajemnicy swoje kontakty z Krainą Baśni.

Pewnego wieczoru, tuż przed odwiedzinami Pawełka, otrzymała list od samej Królowej Zimy, która poprosiła ją o pomoc. Piękny pałac z lodu zamieniał się w wodę i nikt nie mógł dociec przyczyny tragedii. Z powodu tej zaprzątającej głowę babci wiadomości... szarlotka w piecu się spaliła, a Pawełek, wykorzystując nieuwagę Anuli, poznał zawartość listu. Zdecydował się zastąpić babcię w trudnej misji ratowania świata przed potopem, pokonał strach, wykazał się mądrością serca i przekonawszy tytułową Najjaśniejszą Gwiazdę, że są na świecie ludzie dobrzy i pełni poświęcenia, uratował świat od potopu.

Wierzymy, że czas spędzony z Teatrem Kalejdoskop zachęci Was do obecności na marcowym spotkaniu Teatru Dzieciom, na które już dziś zapraszamy wraz z Teatrem Kultureska. 11 marca obejrzymy spektakl „Kolory miasta”. Do zobaczenia!

Marta Tyrpa, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2