Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 761 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 23 cze 2017, 15:50

"Dom z kryształu" - wyjątkowa premiera

21 czerwca, na półmetku XIV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego, odbyła się wyjątkowa premiera. Aktorka Teatru Maska - Joanna Gądek w monodramie "Dom z Kryształu" opowiedziała historię szaleńczej i trudnej miłości francuskiej aktorki Mariny Vlady i rosyjskiego barda, poety i aktora Władimira Wysockiego.

W przejmującym monologu o poecie Marina Vlady (Joanna Gądek) opowiada o najważniejszym wydarzeniu w swoim życiu - o miłości, która zrodziła się całkiem niespodziewanie i uderzyła z niesamowitą siłą. Vlady pokazuje Wysockiego jako wybitnego, niezwykle wrażliwego, obdarzonego niesłychaną charyzmą artystę, który na scenie przyćmiewa każdego. Odsłania także mroczne życie z poetą. Jego trudny charakter, przegrane walki z alkoholem... Ich związek z jednej strony dusi i niszczy, a z drugiej dodaje magii szarej rzeczywistości. Zdaje się, że wzajemne zauroczenie i fascynacja sięgają zenitu, by potem pogrążyć obojga.

Fenomenalna Joanna Gądek wcielając się w postać Mariny Vlady podporządkowała sobie widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Kreując postać francuskiej aktorki porwała publiczność w wir emocji zakochanej do szaleństwa kobiety. Wyjątkową ekspresją, śmiechem, krzykiem, rozpaczą, doskonale zobrazowała ciężar, jaki próbowała dźwigać Vlady, walcząc o ocalenie uciekającego w nałóg ukochanego. Ukazała przy tym gwiazdę francuskiego kina jako uosobienie wdzięku i kobiecości.

Godzinny monodram był ogromnym wyzwaniem zarówno dla Joanny, która skupiła całą uwagę widzów, jak i dla reżysera spektaklu Andrzeja Morawy, który długo przymierzał się by go zrealizować. Po dwudziestu latach doświadczenia w Teatrze Maska podjęli wyzwanie i poradzili sobie doskonale, czego dowodem były długie owacje na stojąco.

Autorami scenariusza są Andrzej Morawa i Joanna Gądek. O charakteryzację i scenografię zadbała Marta Tyrpa.

Dziękujemy za dzisiejszy wieczór i zapraszamy na kolejne odsłony XIV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego: w czwartek 22 czerwca - monodram Karoliny Turek pt. "Cell Block Tango" oraz premierowy spektakl Maski pt. "Bruno Sznajder", natomiast w piątek (23 czerwca) - spektakl premierowy Teatru Wszystko Gra pt. "Krótka o tym historia" oraz kolejna premiera Tatru Maska "Kto nie ma, nie płaci".

Ewa Przebinda, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl