Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 822 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Wtorek, 27 lut 2018, 19:35

XXII Bal Trzeźwościowy za nami

XXII Bal Trzeźwościowy za nami

Tradycyjnie w lutym w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka” w Skawinie Grupy Samopomocowe AA i AL-ANON i ich przyjaciele spotkali się na już na XXII spotkaniu integracyjnym bez alkoholu od lat nazywanym „Balem trzeźwościowym”.

Spotkanie było okazją do świętowania szczególnych rocznic skawińskich grup działających przy Centrum Wspierania Rodziny. Otóż w tym roku skawińska Grupa Anonimowych Alkoholików „AQUA VITA obchodzi XXII rocznicę istnienia natomiast Grupa Rodzinna AL. -ANON VITA ROSA” XXIII-lecie powstania.

Bal poprzedzony został mityngiem otwartym, na którym członkowie w/w wspólnot dzielili się swoim doświadczeniem w temacie „Co daje mi Grupa AA lub Al.-Anon”, podkreślając, że nigdy nie czuli się tak szczęśliwi jak w chwili obecnej. A to dzięki takim spotkaniom jak Al.-Anon czy AA, gdzie tam dowiedzieli się co trzeba robić w życiu codziennym, aby być szczęśliwym - w sumie w tym spotkaniu uczestniczyło około uśmiechniętych i szczęśliwych 215 osób. W mityngu i balu uczestniczyła wielka „Rodzina” ludzi trzeźwiejących i ich bliskich, którzy przybyli z licznych gmin Małopolski i oczywiście gminy Skawina.

W spotkaniu uczestniczyły również związane zawodowo z grupami: Małgorzata Kopeć - Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii oraz Maria Żyła - pracownik Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie oraz zaprzyjaźniona od 22 lat z grupami Lucyna Świątek - psycholog kliniczny na co dzień pracująca w Specjalistycznym Szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie.

Obecna na spotkaniu Małgorzata Kopeć gratulowała członkom skawińskich grup wspaniałych rocznic i złożyła życzenia powodzenia w życiu osobistym, zdrowia, radości, pogody ducha oraz wytrwałości w dalszym trwaniu w trzeźwości i pokonywaniu wszelkich trudów z tym związanych. Wyraziła słowa uznania dla członków grup i podziękowania za wszystkie lata poświęcone osobom zmagającym się z problemem alkoholowym w naszej gminie. Życzyła również satysfakcji z wykonywanej służby na rzecz drugiego człowieka, zapewniając jednocześnie o gotowości do aktywnej współpracy i wsparcia.

Doroczna impreza to święto wspólnot działających dzięki ludziom i dla ludzi. To wyjątkowe dla skawińskiej społeczności lokalnej wydarzenie było okazją nie tylko do świętowania, ale także do zwrócenia uwagi na problem rodzin z problemem alkoholowym i potrzeby pomocy, którą zapewniają w ramach swojej działalności. Skawińskie wspólnoty odgrywają niezwykle istotną rolę w systemie wsparcia społecznego i oddziaływań prozdrowotnych skierowanych do lokalnej społeczności i na trwałe wrosły już serca nas wszystkich. Oddziaływania grup poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją są źródłem często niewymiernych korzyści dla swoich członków w radzeniu sobie z problemem alkoholowym i powrocie do zdrowego funkcjonowania w życiu.

„Bal trzeźwościowy” grupy zorganizowały we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Skawinie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl