Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 376 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Czwartek, 18 kwi 2019, 20:13

Wywrócona bajka o Kapturku

Wywrócona bajka o Kapturku

Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie z Teatrem Dzieciom, w wykonaniu Teatru Kultureska, w poniedziałek 13 maja o godz. 17.30 do Pałacyku "Sokół".

"Wywrócona bajka o Kapturku" to spektakl dla najmłodszych, oparty na baśni, którą zna każde dziecko. Nie powiela jednak akcji bajki, lecz - odwołując się do znanych symboli, takich jak czerwony kapturek, groźny wilk czy wędrówka przez las do babci - dosłownie wywraca ją "do góry nogami".

Teatr Kultureska, bazując na znanej wszystkim dzieciom baśni Braci Grimm, stworzył autorski spektakl, mający charakter bajki o tematyce ekologicznej. Zabawna historia zaskakuje i bawi dzieci przez okrągłe 60 minut, a jak wiadomo, zabawa jest najlepszą formą nauki. Poprzez spektakl dzieci dowiadują się, jak dbać o środowisko naturalne, a także pogłębiają swoją świadomość ekologiczną. Przedstawienie uczy szacunku wobec drzew, lasów i uwrażliwia dzieci na liczne problemy środowiska. Dzięki udziałowi w spektaklu mali widzowie poszerzą swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, sposobów unikania powstawania odpadów oraz możliwości ponownego ich wykorzystania. A to wszystko dzięki dobrej zabawie!

Dzieci na każdym kroku zaskakiwane będą przez nieoczywistych bohaterów, wyjątkowe zwroty akcji i niesamowite efekty sceniczne. Na scenie pojawi się narcystyczny Baran, waleczna Owieczka, "groźny" Wilk, dobra Leśna Wróżka, a także... tajemniczy leśny potwór. Przez cały spektakl bohaterowie wraz z dziećmi szukać będą odpowiedzi na pytanie kto zaczarował las, a rozwiązanie zagadki zaskoczy każdego widza bez względu na wiek...

Zapowiedź fabuły

W lesie źle się dzieje - kwiaty zapadły się pod ziemię, przestały szumieć drzewa, wśród mchów ścielą się śmieci, a zamiast zieleni w lesie pojawiła się czerwień. Dzielna i waleczna Owieczka Ola podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie: "Kto zaczarował las?". Postanawia odnaleźć leśnego potwora i przywrócić zieleń drzewom. Czy pomoże jej w tym magiczny czerwony kapturek?

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat, czyli dzieci z przedszkoli i klas I-IV szkoły podstawowej.

Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/dorośli do nabycia w kasach CKiS (Basen Camena) oraz na godzinę przed spektaklem w Pałacyku "Sokół".

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS (informacje o spektaklu: https://kultureska.pl)

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2