Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 3231 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 13 kwi 2018, 12:16

Wielkie widowisko na Dni Skawiny

Wielkie widowisko na Dni Skawiny

Już za dwa miesiące na plenerowej scenie na Starorzeczu Skawinki będzie zaprezentowane wyjątkowe widowisko przygotowane specjalnie na Święto Miasta.

„Igrzyska Aniołów” to inspirowany baletem „Jezioro Łabędzie” spektakl w międzynarodowej obsadzie. Odczytana na nowo opowieść w wyjątkowy sposób łączy gatunki muzyczne i różne pokolenia artystów. Na scenie zobaczymy ponad 100 wykonawców (wśród nich m. in. Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu oraz zespół Percival), a usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale też heavy metal, pop, techno, folk i disco polo.

Premiera widowiska „Igrzyska Aniołów” (sobota 9 czerwca, godz. 21.30) to główny punkt obchodów Dni Skawiny, ale spektakl będzie można zobaczyć również w piątek 8 czerwca podczas otwartej dla publiczności próby generalnej.

Dniom Skawiny (9-10 czerwca) towarzyszyć będzie zlokalizowana na skawińskich błoniach „strefa rodzinna”, w ramach której proponujemy:

* Turniej piłki nożnej rozgrywany na dwóch mobilnych boiskach. Rozgrywki sportowe będą nie tylko świetną propozycją dla wszystkich fanów futbolu, ale również pretekstem do zabawy w duchu zdrowej rywalizacji, z poszanowaniem idei fair play. Podczas turnieju nie zabraknie niespodzianek w postaci znanych twarzy ze świata piłki nożnej. O sportowe atrakcje zadba MTS Piast.

*Pokazy grupy Street Workout Skawina specjalizującej się w podciąganiu na drążku. Te niecodzienne zmagania mogliśmy obserwować na skawińskim rynku we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to uczestnicy bili rekord w World Pull Up Day, czyli Światowym Dniu Podciągania. Na sportowej scenie zobaczymy również pokazy mistrzów Polski w zawodach freestyle football.

*Scenę plenerową, a na niej prezentacje młodych artystów, uczestników sekcji CKiS, laureatów plebiscytu „Lokalne talenty”. Scena będzie również służyć zaprzyjaźnionym partnerom CKiS do prezentacji programów, teatrzyków i konkursów dla dzieci.

*Rodzinny konkurs kulinarny„Wojskowe smaki” organizowany przez Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą. Konkursowi będzie towarzyszyć kuchnia polowa z wojskową grochówką, którą zostaną poczęstowani uczestnicy imprezy.

*Stoiska handlowe z zabawkami i gadżetami oraz punkty cukiernicze z lodami, goframi, watą cukrową itp.

*Dmuchany plac zabaw, a na nim m. in.: zjeżdżalnie, tor przeszkód, euro bungee, elektryczna kolejka i grzybek z kulkami dla najmłodszych.

*Punkty z animacjami dla dzieci (malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, balonowe zwierzaki, konkursy z nagrodami).

Przestrzeń błoń pozwoli na komfortowe usytuowanie strefy gastronomicznej, oferującej szereg smakowitych propozycji, ogródek piwny wyposażony w 500 miejsc siedzących, ławostoły oraz parasole.

Oprócz atrakcji na błoniach w ramach Dni Skawiny na terenie parkingu przed Parkiem Miejskim już od 8 czerwca będziemy gościć największe i najnowocześniejsze czeskie wesołe miasteczko LUNA PARK oferujące m.in.: wahadło EXTREME, młot KAMIKAZE, karuzelę łańcuchową, autodrom, karuzelę platformową i wiele innych atrakcji.

Źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (5)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: zawiedziona`` | Dodane: , 22 kwi 2018, 16:52

Nic szczególnego na te Dni Skawiny. Jest tylu fajnych śląskich wykonawców.Można ich posłuchać na TVS. Może nie wzięliby dużo, a mieszkańcy na pewno byliby zadowoleni. Naprawdę super się ich słucha.Może jeszcze nic straconego.

Autor: pk | Dodane: Sobota, 14 kwi 2018, 19:18

Zadnej ,,gwiazdy,, nie bedzie? Nudne te dni skawiny

Autor: kkkkkkkkkkkkkkkkkkk | Dodane: Piątek, 13 kwi 2018, 23:40

Skawina jest "wybetonowana" straciła charakter, rynkiem i fontanną leczyla swoj a raczej "władzy" kompleksy, jest jak inne mieściny które są sypialnią większych miast, a szkoda bo dawny rynek miał szanse wybić się na tle innych wystarczyło zaangażować fajnych architektów, a co do dni skawiny to niestety ale prawie kazdy festyn jest lepszy od tego wydarzenia

Autor: kkk | Dodane: Piątek, 13 kwi 2018, 18:08

Na wszystko szkoda pieniedzy,najlepiej tylko krytykowac.rynek zrobiony zle,fontanna zle.nic w skawinie sie praktycznie nie dzieje,wiec zawsze to jaks odmiana

Autor: kkkkkk | Dodane: Piątek, 13 kwi 2018, 12:25

szkoda pieniędzy........................................................................

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl