Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 528 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Czwartek, 16 lis 2017, 20:50

W kraju Kannadygów...

W kraju Kannadygów...

W listopadzie zapraszamy w podróż do kolorowych Indii z Pawłem Kowalczykiem w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.

Podczas spotkania publiczność odbędzie wirtualną podróż z wielkomiejskiej metropolii Bangalore do dwóch maleńkich wiosek, które na mapach Google ukazały się dopiero w 2016 roku. Podczas prezentacji poznamy dwie indyjskie rodziny, będzie czas na legendy i historie, opowieść o odkrytym całkiem niedawno tysiącletnim kamieniu sati oraz o tym, jak produkuje się cukier jaggery.

Gospodarze, u których zatrzymał się nasz gość, opowiedzą o swoim życiu oraz udowodnią, że wieś indyjska ciągle może być praktycznie samowystarczalna.Choć ostatnie lata przyniosły wiele zmian, pobyt na indyjskiej prowincji jest nadal w dużym stopniu „nieskażony” cywilizacją. To miejsce, w którym łatwo zobaczyć niezmienny rytm życia Natury i wyczuć puls Matki Ziemi.

Paweł Kowalczyk do Indii wyjeżdża regularnie od siedmiu lat, z czego trzy spędził na miejscu. W 2014 roku wydana została jego pierwsza książka “Czerwone Drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek”, która też stała się inspiracją do zorganizowania około 50-ciu spotkań z czytelnikami bibliotek i publicznością domów kultury, także w Skawinie, oraz festiwali podróżniczych.

24 listopada 2017 (piatek), godz. 18.00, Palacyk "Sokół".

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel, fot. Paweł Kowalczyk

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl