Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 1165 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Sobota, 5 sty 2019, 21:08

W Skawinie jak w... Wiedniu

W Skawinie jak w... Wiedniu

Koncerty Noworoczne powoli stają się skawińską tradycją. Na ten jeden wyjątkowy dzień wyczarowujemy dla Państwa salę koncertową w wiedeńskim stylu i zapraszamy do niezapomnianej muzycznej podróży. Tak było i tym razem. Noworoczny Koncert Galowy SkaVienna 2019 w wykonaniu Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO zachwycił melomanów.

Zgromadzoną w udekorowanej połyskującymi tkaninami i setkami nastrojowych światełek sali publiczność powitali Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Norbert Rzepisko, Janusz Bysina – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Iwona Najder, Zastępca Dyrektora CKiS do spraw organizacji imprez. Potem salą zawładnęła muzyka.

Podczas pierwszej części koncertu, oprócz walca czy polki Johanna Straussa oraz melodii z baletów „Jezioro łabędzie” i „Dziadek do orzechów”, usłyszeliśmy znane arie operowe i operetkowe w wykonaniu znakomitych solistów: obdarzonej lirycznym sopranem koloraturowym Yuliyi Ponomar oraz dwóch wybitnych tenorów – Leszka Świdzińskiego i Witolda Wrony. Niektóre rozpoznawane już po pierwszych nutach, wszystkie cieszące ucho perfekcją wykonania. Szampańskim galopem („Champagner Galopp”) Hansa Christiana Lumbye dotarliśmy do zamykającego tę część wieczoru toastu noworocznego.

Tegoroczny koncert odbywał się pod hasłem „Strauss i muzyka filmowa”. Skąd to połączenie? Jak stwierdził prowadzący orkiestrę Obligato maestro Jerzy Sobeńko – Mistrz Strauss, gdyby żył, z pewnością komponowałby właśnie dla kina. Na drugą część wydarzenia złożyły się więc niezapomniane melodie znane ze srebrnego ekranu. Był i polonez z „Pana Tadeusza”, i „Ninon” – piosenka śpiewana przez Jana Kiepurę w ekranowym przeboju lat 30. ubiegłego stulecia „Zdobyć cię muszę”, i ragtime z filmu „Vabank” i wiele, wiele innych. O okraszone anegdotą słowo wprowadzenia do kolejnych melodii zadbała niezrównana Jolanta Suder, a wykonaniom poszczególnych utworów towarzyszyły świetlne iluminacje i wyświetlane na dużym ekranie najsłynniejsze filmowe kadry.

Aby tradycji stało się zadość, zwieńczeniem koncertu, jak na noworoczną galę w wiedeńskim stylu przystało, był wyczekiwany przez publiczność walc Johanna Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem za rok!

Agnieszka Radziszowska, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2