Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 575 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 11 wrz 2017, 19:02

Tańczą Panowie, tańczą Panie na moście w Avignon...

Tańczą Panowie, tańczą Panie na moście w Avignon...

W niedzielny wieczór o "wrześniowej ciszy" w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie zabrzmiały piosenki z repertuaru niezapomnianej Ewy Demarczyk w wykonaniu Anny Kukawskiej z zespołem.

Wokalistka i aktorka wystąpiła z towarzyszeniem pianisty i akordeonisty Bogusława Zięby oraz basisty Krzysztofa Wyrwy. Na koncert złożyły się największe przeboje Czarnego Anioła z Piwnicy pod Baranami. Publiczność nuciła "Na moście w Avignon", "Groszki i róże", "Jaki śmieszny" wraz z artystką.

Niezapomniana "Rebeka", czy przejmujące "Pocałunki" wypełniły przestrzeń sali kominkowej wyjątkową treścią i muzyką. Utwory Ewy Demarczyk to przecież mistrzowskie połączenie słowa największych polskich poetów (Krzysztof Kamil Baczyński, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Julian Tuwim) i genialnej muzyki Zygmunta Koniecznego. Choć trudne i tak dalece odbiegające od tego, co dzisiaj serwują nam media - zebrana publiczność znała każde słowo i każdą nutę. To dowód, że prawdziwy geniusz przetrwa każdą modę.

Cudowna reakcja słuchaczy została z wdzięcznością przyjęta przez wykonawców, którzy z radością wykonali jeszcze dwa bisy. Pomimo raczej smutnego charakteru wykonywanych piosenek wyszliśmy z koncertu jakby lepsi, radośniejsi i pogodnie nastawieni do drugiego człowieka. Bo czyż nie byłoby lepiej czasem wrócić na dzień do Tomaszowa...

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl