Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1115 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Środa, 20 gru 2017, 15:37

Skawinianie spotkali się na rynku

Skawinianie spotkali się na rynku

Idealne Święta? Płomiennie gorące wewnętrznym ciepłem i śnieżnobiałe na zewnątrz. Chociaż do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, dzisiejsza Wigilia na skawińskim Rynku z całą pewnością wprowadziła wszystkich w świąteczny klimat.

Jak co roku, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu zaprosili mieszkańców na tradycyjne wigilijne spotkanie na Rynku. Lekki mróz i świeży śnieg, na który zwłaszcza dzieci czekały niecierpliwie, idealnie dopełniły bożonarodzeniową scenerię.

W pierwszej części spotkania wszyscy, którzy pojawili się na skawińskim Rynku, mieli okazję własnoręcznie ozdobić lampiony oczekujące na przyjęcie Betlejemskiego Światła Pokoju. Tu każdy mógł dać upust fantazji i przygotować dekorację według własnego gustu. Koniec końców, jak okiem sięgnąć nie było dwóch identycznych lampionów, a każdy wyjątkowy, bo przyozdobiony przez właściciela.

Światełko Betlejemskie pojawiło się na Rynku w asyście harcerzy z Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak”. Ten symbol świątecznej więzi przybył z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do Skawiny już po raz dwudziesty czwarty i każdego roku przekazywany jest wszystkim, którzy chcą, żeby betlejemski płomień rozświetlał również ich domostwa. Światło Pokoju z rąk harcerzy przyjął Burmistrz Paweł Kolasa, a następnie światełko wędrowało od lampionu do lampionu, aby po chwili cała płyta Rynku migotała ciepłym świątecznym blaskiem.

Nie byłoby Wigilii bez wspólnej modlitwy, życzeń i łamania się opłatkiem, który przy wtórze świątecznych melodii rozdawali zebranym mieszkańcom uskrzydleni Aniołowie. Z przepięknym świątecznym programem zaprezentowała się sekcja wokalna działająca w Centrum Kultury i Sportu oraz gościnnie – kapela góralska. Górale pod przewodnictwem Piotra Jezutka rozgrzali wszystkich skocznymi rytmami grając „Panu Jezuskowi na chwałę”, a komu nadal nie było wystarczająco ciepło, ten z przyjemnością skorzystał z zaproszenia do degustacji gorących wigilijnych potraw.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej atmosfery wigilijnego spotkania i życzymy spokojnych, rodzinnych Świąt!

Sponsorzy: Frezwid, NPA Skawina, Bank Spółdzielczy w Skawinie

Agnieszka Radziszowska, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl