Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 849 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Środa, 12 gru 2018, 12:40

Roztańczony wieczór w Skawinie

Roztańczony wieczór w Skawinie

Feerią barw, obfitością piór i cekinów oraz rytmami najpopularniejszych przebojów zakończyliśmy Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Tańcu Sportowym.

W drugą sobotę grudnia Skawina po raz kolejny gościła najlepszych małopolskich tancerzy, którzy zabiegali o podziw widzów i uznanie sędziów prezentując swoje umiejętności w tańcu towarzyskim i nowoczesnym. Od samego rana na parkiecie trwała rywalizacja tancerzy reprezentujących dynamiczny hip-hop. W południe zmieniliśmy stylistykę i przed zgromadzonymi na widowni pojawiły się najmłodsze pary trenujące taniec towarzyski. Po tańcach standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu kilku- i nastolatków przyszła pora na improwizacje solo i w duetach młodszych zawodników oraz konkursowe prezentacje starszych kategorii wiekowych tańca towarzyskiego.

Kulminacyjnym wydarzeniem Turnieju była wieczorna Gala, która zgromadziła na widowni wielbicieli gracji, precyzji każdego gestu i emocjonalnej interpretacji muzyki towarzyszących występom najwyższej klasy tancerzy. Galę Taneczną zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Skawina pan Norbert Rzepisko oraz liczni zaproszeni goście.

Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej zaprezentowały się dorosłe pary w tańcu towarzyskim oraz soliści i duety w kategorii powyżej 15 lat w tańcu nowoczesnym. Niezapomniany pokaz perfekcji ruchów i przekazywania emocji urozmaiciły występy Mateusza Pierożka i Cecylii Wyroby – młodych, a już niezwykle utytułowanych, uczestników sekcji wokalnej CKiS.

To był bardzo udany i pełen wzruszeń wieczór. Podziwialiśmy pary rywalizujące w tańcu standardowym w ośmiu, a w stylu nowoczesnym solistów i duety w czterech kategoriach wiekowych, klaskaliśmy ile sił w rękach i kołysaliśmy się w rytm najbardziej rozpoznawalnych melodii. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny rok i kolejne Mistrzostwa!

Organizatorami turnieju był Małopolski Związek Tańca i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Pełne wyniki na stronie http://www.fts-taniec.pl/.

fot. Jarosław Karasiński

Agnieszka Radziszowska, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2