Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 2193 | Kategoria: Kultura

Data dodania: , 19 maj 2019, 17:13

Program Dni Skawiny 2019

Program Dni Skawiny 2019

Zapraszamy na Dni Skawiny, które odbędą się w dniach 8-9 czerwca w Parku Miejskim, na Starorzeczu Skawinki.

Obchody Święta Miasta to weekend pełen atrakcji dla całych rodzin, który rokrocznie przyciąga tysiące mieszkańców naszej gminy. W ramach Dni Skawiny 2019 zaplanowaliśmy taneczną sobotę, którą zamknie występ gwiazdy disco polo Etny i plenerowa dyskoteka, oraz rockową niedzielę z finałowym koncertem wokalisty Budki Suflera, Krzysztofa Cugowskiego.

Tegoroczne świętowanie, po oficjalnym otwarciu, rozpoczniemy od prezentacji sekcji wokalnej CKiS. Uczestnicy sekcji, ćwiczący pod kierunkiem Katarzyny Szybisty, z sukcesami biorą udział w licznych przeglądach i konkursach. Dni Skawiny będą kolejną okazją, aby ich zobaczyć i posłuchać.

Po młodych adeptach sztuki wokalnej sceną zawładnie Monika Gębala i jej Disco Show. Monika Gębala jest absolwentką Studium aktorskiego LART i kursu teatralnego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Na swoim koncie ma szereg ról teatralnych oraz epizody w serialach i filmach. Monika jest również wokalistką (głos szkoliła w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie), laureatką wielu festiwali muzycznych, finalistką programu "Szansa na sukces". Śpiewała w chórkach Formacji Nieżywych Schabuff, obecnie współpracuje głównie z krakowskimi muzykami. W Skawinie wystąpi z największymi hitami muzyki disco i disco polo.

W klimacie disco pozostanie kolejna grupa, doskonale znany skawinianom zespół Musle, który koncertem "LEGA LEGA Tour" sprawi, że naprawdę poczujemy zbliżające się wakacje.

Pora na gwiazdę wieczoru. Nazywana Królową Disco Polo i jedynym wulkanem w Polsce, pochodząca z discopolowego zagłębia, Białegostoku, ETNA ma w dorobku cztery albumy i mnóstwo wypromowanych singli. Na Starorzeczu z pewnością zabrzmią więc przeboje i do wspólnego śpiewania, i do tańca. A komu będzie mało, ten będzie mógł bawić się z nami dalej przy hitach z list przebojów, podczas Dyskoteki pod gwiazdami.

Drugi dzień obchodów Święta Miasta otworzy prezentacja artystycznych sekcji Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. To świetna okazja, żeby zobaczyć, jakie zajęcia proponujemy dzieciom i być może wybrać coś dla własnych pociech (zapisy na kolejny sezon ruszą we wrześniu).

To nie koniec atrakcji dla najmłodszych. Na niedzielne popołudnie zaplanowaliśmy Koncert Stwora Głodomora - pierwsze w Polsce interaktywne show dla dzieci z lalkami - muppetami i piosenkami śpiewanymi na żywo. Przedstawienie tworzą Konrad "KONY" Czarkowski - finalista programu "Mam Talent" oraz istniejący od ponad dziesięciu lat tercet 4MATION, którego wokaliści są finalistami między innymi "Szansy na Sukces" oraz wielu festiwali i przeglądów muzycznych. Tytułowe Stwory Głodomory to przesympatyczne kudłate stworzenia głodne wiedzy i zabawy z dziećmi.

Zanim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, publiczność rozgrzeje coverowa formacja Tacy Sami LP Show. Tacy Sami mają w swoim repertuarze wszystkie największe hity "Lady Pank" i w doskonały sposób oddają na scenie energię charakterystyczną dla tego jednego z najpopularniejszych zespołów polskiego rocka.

Dni Skawiny 2019 zamkniemy koncertem Krzysztofa Cugowskiego, charyzmatycznego wokalisty Budki Suflera, który świętuje 50-lecie swojej pracy artystycznej z Zespołem Mistrzów. Podczas muzycznej podróży rzez pięć dekad i dziesiątki niezapomnianych przebojów na scenie wspierać go będą wybitni muzycy: na gitarze zagra Jacek Królik, na basie Robert Kubiszyn, na perkusji Cezary Konrad, a na instrumentach klawiszowych Tomasz Kałwak.

Niedzielnemu świętowaniu na Starorzeczu towarzyszyć będzie uwielbiany przez młodych Holi Festival - Święto Kolorów, czyli plenerowa zabawa przy muzyce z wyrzutami kolorowych proszków, a przez cały weekend zapraszamy do wesołego miasteczka, strefy gastronomicznej i strefy zabaw dla dzieci.


PROGRAM DNI SKAWINY 2019

8 czerwca (sobota)

16.00 - Otwarcie Dni Skawiny 2019

16.15 - Prezentacja sekcji wokalnej CKiS w Skawinie

17.00 - DISCO SHOW, czyli największe hity muzyki disco i disco polo - MONIKA GĘBALA z zespołem

18.45 - MUSLE: LEGA LEGA TOUR LIVE!

20.00 - GWIAZDA WIECZORU: ETNA

21.30 - 23.30 - Dyskoteka pod gwiazdami: zabawa z DJ-em przy hitach z list przebojów


9 czerwca (niedziela)

15.00 - Prezentacja sekcji artystycznych CKiS w Skawinie

16.30 - KONCERT STWORA GŁODOMORA - lalkarskie show dla dzieci wykonaniu Konrada KONY Czarkowskiego (finalisty "Mam Talent") oraz Tercetu 4-MATION (laureatów "Szansy na sukces")

18.00 - TACY SAMI LP Show

20.00 - GWIAZDA WIECZORU: KRZYSZTOF CUGOWSKI - Złoty Jubileusz "50 lat/100%"


Impreza towarzysząca

Po raz pierwszy w Skawinie!

HOLI FESTIVAL - ŚWIĘTO KOLORÓW

9 czerwca (niedziela) godz. 15.00 - 20.00

Źródło: CKiS - więcej informacji

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Skawinianin | Dodane: Wtorek, 21 maj 2019, 10:33

W odpowiedzi na powyższy komentarz proponuję dancing w Piwniczce - zabawa prowadzona przez DJów, konkursy z nagrodami. Szczegóły na stronie i FB. ZAPRASZAM!! :)

Autor: mieszkaniec | Dodane: Poniedziałek, 20 maj 2019, 12:00

Z roku na rok Dni Skawiny są coraz krótsze, a i program coraz gorszy: okrojony i brak ciekawych inicjatyw. Dlaczego w mieście ciągle promuje się disco?!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2