Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 438 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 3 lis 2017, 15:51

Podróżnicy papiescy w "Sokole"

Podróżnicy papiescy w

W piątek 3 listopada Centrum Kultury i Sportu w Skawinie miało przyjemność gościć uczestników podróży Pociągiem Papieskim, organizowanej przez Centrum Młodzieży im. Dra H. Jordana. Już po raz drugi Pociąg Papieski zrobił sobie dłuższy przystanek w Skawinie.

Po ubiegłorocznym intensywnym spacerze śladami miejsc wspomnieniowych o Ojcu Świętym w naszym mieście, tym razem zaproponowaliśmy zupełnie inny program. Program pełen ciepła, słońca i dobrej energii wbrew aurze za oknem. Przygotował i przedstawił go Zespół Artystyczny BRANDYSOWE RÓŻE przy Stowarzyszeniu Seniorów i Juniorów Królewskiej Wioski Wielkie Drogi. Autorką scenariusza i tekstów piosenek oraz reżyserką spektaklu jest Pani Zuzanna Wędzicha.

Zespół przedstawił anegdoty i legendy związane ze Skawiną, postaciami króla Kazimierza Wielkiego, Babetty i króla Jana III Sobieskiego. Występ był kolorowy i pełen uroku. Gościnnie z Brandysowymi Różami wystąpiły dzieci z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach, pod kierunkiem i opieką pani Joanny Słomiany. Widownia nie szczędziła braw i słów uznania dla wszystkich występujących.

Nasi goście, nie bacząc na pogodę, zrobili sobie także mały spacer po Skawinie, zwiedzając rynek i park. W Pałacyku „Sokół” czekał na nich słodki poczęstunek, który niewątpliwie poprawił nastroje w pochmurny listopadowy dzień. Punktualnie o godzinie 12:08 Pociąg Papieski dał sygnał do odjazdu i pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę.

Dziękujemy serdecznie funkcjonariuszom Straży Miejskiej za pomoc w bezpiecznym przemarszu ponad 140-osobowej grupy na trasie Dworzec PKP – Pałacyk „Sokół”.

Do zobaczenia za rok!

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl