Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 607 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Sobota, 9 mar 2019, 21:35

Perełki ze zwycięstwem

Perełki ze zwycięstwem

7 marca 2019 r. w Pałacyku „Sokół” odbył się II Gminny Festiwal Form Teatralnych MELPOMENA, organizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Radziszowie.

Zaprezentowało się 7 zespołów teatralnych z następujących placówek:

Klasa I A ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie ze spektaklem „Rzepka”Zespół Teatralny „Perełki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie ze spektaklem „Zuzia”Zespół Teatralny „Groszek” ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie ze spektaklem „Kot w butach”Zespół Teatralny „Marzyciele” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie ze spektaklem „Łaciaty słoń”Zespół Teatralny „Bajka” ze Szkoły Podstawowej w Radziszowie ze spektaklem „Dziadek do orzechów”Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie ze spektaklem „Baśniowy ambaras”Klasa II A ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Katolickich w Skawinie ze spektaklem „Jasełka”

Jury w składzie:

Przewodniczący Andrzej Morawa – polonista, scenarzysta, reżyser teatralny

Marta Tyrpa – specjalista ds. organizacji imprez, charakteryzatorka, opiekun artystyczny Teatru MASKA

Katarzyna Szybisty – aktorka, performerka, instruktor teatralny i wokalny

po obejrzeniu 7 prezentacji teatralnych w ramach II Gminnego Festiwalu Form Teatralnych MELPOMENA 2019 postanowiło przyznać:

WYRÓŻNIENIA

– za scenografię i kostiumy do spektaklu „Kot w butach”

dla Danuty Wicher i Ewy Maślanki ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie

– za troskę o właściwe oblicze kultury w spektaklu „Baśniowy ambaras”

dla Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie

– aktorskie dla:

Kacpra Adamczyka za rolę Policjanta w spektaklu „Jasełka”Michała Bednarka za rolę Diabełka w spektaklu „Jasełka”Jakuba Wrzoszczyka za rolę Babci w spektaklu „Zuzia”Kacpra Natkańca za rolę Słonika z plamką w spektaklu „Łaciaty słoń”Oliwii Sekuły za rolę Papugi w spektaklu „Łaciaty słoń”Katarzyny Paciorek za rolę Klary w spektaklu „Dziadek do orzechów”Amelii Wyroby za rolę Babci w spektaklu „Rzepka”Antoniego Brzezińskiego za rolę Dziadka w spektaklu „Rzepka”
– za plastyczność ruchu scenicznego w spektaklu „Zuzia” dla Igora Mirewicza

NAGRODY

III miejsce Jury przyznało
Zespołowi Teatralnemu „Groszek” ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie za spektakl „Kot w butach”

II miejsce
Klasie II A ze Szkoły Podstawowej Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie za spektakl „Jasełka”

I miejsce
Zespołowi Teatralnemu „Perełki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie za spektakl „Zuzia”

Jury doceniło wysiłki instruktorów przygotowujących spektakle, szczególnie za mobilizację uczniów do stworzenia ciekawych prezentacji, wykorzystujących indywidualne zdolności dzieci. Wyrażamy nadzieję, że instruktorom nie zabraknie pomysłów, a młodzieży zapału do pracy, abyśmy mogli wspólnie w przyszłym roku doświadczać scenicznej magii teatru podczas trzeciej edycji Festiwalu.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!



Najpopularniejsze

perprocure 02-2