Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 597 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 26 sie 2019, 19:21

Pasjonująca przygoda z nauką w Skawinie

Pasjonująca przygoda z nauką w Skawinie

Tym jednym zdaniem moglibyśmy podsumować wizytę Naukobusu z Centrum Nauki Kopernik, który do Skawiny przywiózł wystawę "Eksperymentuj!" składającą się z mobilnych stacji badawczych z interaktywnymi eksponatami obrazującymi zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie.

Osiemnaście starannie przygotowanych eksponatów oraz trzech edukatorów, którzy z ekspercką wiedzą i pasją zrozumiałym językiem objaśniali zwiedzającym działanie poszczególnych stacji i opowiadali o zjawiskach naukowych - to wszystko sprawiło, że na dwa dni Hala Widowiskowo-Sportowa CKiS stała się skawińskim centrum nauki.

Wystawę odwiedzały grupy zorganizowane i indywidualni goście, młodzi, starsi i najstarsi. I nikt nie spieszył się do wyjścia. Trudno się dziwić, bo ? jak mogliśmy się przekonać - samodzielne eksperymentowanie wciąga! Eksponaty zgromadzone w Hali CKiS intrygował, zachęcały do obserwacji i do działania. Dotknij, obróć, naciśnij, wyjmij - to tylko niektóre z wielu możliwości "pracy" na poszczególnych stacjach, które bez aktywnego użytkownika? nie działają.

Goście odwiedzający "Eksperymentuj!" dotykali więc, wciskali, przesuwali i wykonywali mnóstwo innych czynności, aby przekonać się jaką akcję spowodują, a następnie zastanowić się dlaczego eksponat zadziałał właśnie tak, a nie inaczej. Mówiąc krótko - stawali się prawdziwymi naukowcami, którzy metodą prób i błędów odkrywają prawa rządzące światem.

Agnieszka Radziszowska, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2