Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 488 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Wtorek, 8 maj 2018, 22:00

Ognisko na powitanie wiosny

Ognisko na powitanie wiosny

22 kwietnia odbyło się drugie ognisko dla mieszkańców gminy Skawina zorganizowane przez Stowarzyszenie Dzieci są Ważne. W ten sposób świętowano z okazji nadejścia wiosny.

Oprócz pieczenia kiełbasek, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: bańki mydlane, namioty, kącik języka angielskiego, malowanie kredą. Podobnie, jak rok wcześniej, ognisko odbyło się w Parku Miejskim, dzięki czemu do zabawy mogli przyłączyć się liczni przypadkowi przechodnie. Nad ogniem czuwali członkowie lokalnej grupy ROTAvirus – Zarażaj Pasją Innych.

Imprezę, do której dołączyło się wiele osób także spoza gminy, połączono z akcją charytatywną dla 18-letniego Sebastiana Kryty, który znajduje się w stanie śpiączki na skutek tragicznego wypadku. Stowarzyszenie Dzieci są Ważne zorganizowało akcję zbierania plastikowych nakrętek, aby pomóc w leczeniu i rehabilitacji Sebastiana. W doborowym towarzystwie upieczono wiele kiełbasek i zebrano bagażnik zakrętek.

Sebastiana można wesprzeć poprzez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”. Wpłat należy dokonywać na konto: Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, z dopiskiem: 1088 pomoc dla Sebastiana Kryta.

Istnieje wiele sposobów przywoływania wiosny. Można topić Marzannę, będącą symbolem zimy, organizować rękawki tak, jak krakowska dzielnica Podgórze lub spotkać się przy ognisku, by wspólnie upiec kiełbaski – jak to miało miejsce w Skawinie.
 
22 kwietnia odbyło się drugie już ognisko dla mieszkańców gminy Skawina zorganizowane przez Stowarzyszenie Dzieci są Ważne. W ten sposób świętowano z okazji nadejścia wiosny. Oprócz pieczenia kiełbasek, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: bańki mydlane, namioty, kącik języka angielskiego, malowanie kredą. Podobnie, jak rok wcześniej, ognisko odbyło się w Parku Miejskim, dzięki czemu do zabawy mogli przyłączyć się liczni przypadkowi przechodnie. Nad ogniem czuwali członkowie lokalnej grupy ROTAvirus – Zarażaj Pasją Innych.
 
Imprezę, do której dołączyło się wiele osób także spoza gminy, połączono z akcją charytatywną dla 18-letniego Sebastiana Kryty, który znajduje się w stanie śpiączki na skutek  tragicznego wypadku. Stowarzyszenie Dzieci są Ważne zorganizowało akcję zbierania plastikowych nakrętek celem pomocy w leczeniu i rehabilitacji Sebastiana. W doborowym towarzystwie upieczono wiele kiełbasek i zebrano bagażnik zakrętek.
 
Sebastiana można wesprzeć poprzez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”. Wpłat należy dokonywać na konto: Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, z dopiskiem: 1088 pomoc dla Sebastiana Kryta. 

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl