Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 631 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Sobota, 9 lut 2019, 20:51

Muzyka i czar miłości

Muzyka i czar miłości

Miłość swe humory ma, ale nie zna granic ni kordonów i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji, zwłaszcza w muzyce. Wieczór 28 stycznia udowodnił, że miłość ma wiele twarzy, blasków i cieni, a ich finezję odsłoniło przed nami Finesis Trio.

Trzy znakomite artystki: Katarzyna Puch (sopran), Paulina Tkaczyk (fortepian) i Małgorzata Włodarczyk (gitara) – doświadczone, z bogatym resumee – połączyły siły, by wspólnie wyśpiewać i wygrać kolory miłości: od Chopina po Gershwina, od Lehara po Presleya. Kontrastowe zestawienia? Nic bardziej mylnego. Miłość smakuje jak wino w „Hulance” Chopina i w „Czardaszu” Lehara. Jest tęsknotą i zadumą, jak w „Sunrise, sunset” czy „Memory”. Jest wreszcie nieunikniona i obezwładniająca, jak w pieśni „I don’t know how to love Him” czy „Can’t help falling in love”. Dodajmy jeszcze do tego temperamentne południowe kompozycje Fernando Sora czy Napoleona Coste i mamy pełen obraz wszystkich barw miłości.

Reakcja publiczności na zaprezentowany program „Amor, Amor, Amor” zdaje się tylko potwierdzać, że muzyka wydobyła prawdziwy miłości czar.

Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy za miesiąc.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2