Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 944 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Czwartek, 17 sty 2019, 22:11

Legendy polskie wg teatru "W ruchu"

Legendy polskie wg teatru

Podczas feryjnego spotkania z cyklem Teatr Dzieciom wraz z Frankiem Włóczęgą i jego przyjaciółką Olą, zawędrowaliśmy we wspaniały świat polskich legend i baśni. Chłopiec za sprawą czytania książek, z uwielbieniem oddaje się fantazjowaniu w przestrzeni dziecięcej wyobraźni. Szczególnie ulubił sobie świat, w podróż po którym rusza za sprawą magicznej księgi.

To dzięki niej, wbrew Oli – wielbicielce gier komputerowych i uzależnionej od płaskiego urządzenia z „owocowym logiem” - przedziera się w niesamowity świat postaci z polskich legend. Koleżanka początkowo lekceważy urodzinowy prezent w postaci wspólnego czytania... Lecz moc magicznej księgi bez reszty wciąga ją w zaczarowaną krainę i odkrywa przed nimi niesamowity świat postaci z polskich legend i baśni.

Najpierw spotykają Lecha, budowniczego Gniezna, przywódcę Polan i twórcę naszego godła państwowego. Potem, ku lekkiemu przerażeniu, dzieciom ukazuje się Bazyliszek, który okazuje się sympatycznym i niegroźnym zwierzakiem. Spotkanie z Popielem i jego żoną nie należało do najprzyjemniejszych... lecz pozwoliło wyciągnąć wniosek o nieuchronności kary za wyrządzone zło. Wspaniałe wizualnie było spotkanie z Panem Twardowskim, który dryfował ponad widownią wśród gwiazd i księżyca.

Sztuka niesie przesłanie, jak ważne w intelektualnym rozwoju dzieci i młodzieży jest czytanie książek. Nic tak bardzo, jak czytanie, nie rozwinie dziecięcej wyobraźni. Nie podołają temu na pewno internetowe rozrywki, telewizja, czy gry komputerowe. Dlatego zachęcajmy, by w czasie wolnym dla dzieci, oprócz nowinek technologicznych znalazła miejsce także książka.

Na kolejne spotkanie Teatru Dzieciom zapraszamy za miesiąc.

Marta Tyrpa, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze