Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 469 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Wtorek, 12 mar 2019, 19:29

Jeżyk Jerzy skradł serca widzom

Jeżyk Jerzy skradł serca widzom

Podczas poniedziałkowego spektaklu w ramach cyklu Teatr Dzieciom w musicalowy sposób poruszono jakże na czasie ekologiczne tematy związane z jakością powietrza. W przedstawieniu „Kolory miasta” w wykonaniu Teatru Kultureska przenieśliśmy się na leśną polanę, która najwyraźniej znudziła się już dwóm zamieszkującym ją przyjaciołom.

Jeżyk Jerzy i zając Zuza, najlepsi leśni przyjaciele, zapragnęli zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. A skoro do tej pory nikt nie opisał ich w żadnej bajce, postanawiają sami się tym zająć. Znudzeni bezproblemowym, spokojnym życiem wśród pięknej, leśnej zieleni – wyruszają na podbój miasta, w poszukiwaniu przygód i sławy.

Okazuje się, że miasto nie ma w sobie nic atrakcyjnego, nic barwnego, jest szare i zanieczyszczone. „Zaczarowane miasto”, nad którym krąży złowieszcza wrona… nie należy do miejsc wartych uwagi i pozostania. Czarne ptaszysko pali w piecach niedozwolone rzeczy, przyczyniając się tym samym do zanieczyszczenia powietrza i pozbawienia miasta pięknych kolorów.

Nasza dwójka bohaterów, Jeżyk i Zajączek, nie poddaje się złowrogiemu, szaremu, zasmogowanemu miastu. Postanawiają uwolnić je nie tylko od zanieczyszczeń, ale także od złej wrony, która ostatecznie okazuje się zaklętym w czarnym ciele pięknym, kolorowym pawiem. Jerzy poszukiwał nie tylko przygody, ale i miłości, bratniej duszy, która – bez względu na jego kolce – po prostu go pokocha i przytuli. Żar miłości rozpalił się w sercu Jeżyka i czarnej Wrony, która dzięki zakochaniu ponownie staje się Paulą, czyli pięknym, kolorowym pawiem.

Dzięki czarom dzieci i pomocy bohaterów: Zuzi, Jerzyka i Pauli, miasto odzyskuje właściwe kolory. A my wszyscy, wyedukowani ekologicznie, zapamiętajmy, że barwy miasta zależą tylko od nas. Jeśli nie chcesz szarości, smogu i braku zieleni – dbaj o swoją Matkę Naturę.

Kolejne spotkanie z Teatrem KULTURESKA zauroczyło nie tylko małych widzów. Barwne kostiumy, bogata scenografia, wsparte ekspresyjną choreografią piosenki śpiewane na żywo i zabawne teksty z mądrym przesłaniem po raz kolejny stają się gwarancją doskonale spędzonego czasu. Kto był, wie o czym mowa. To było cudownie spędzone 60 minut… czy na pewno dla wszystkich? Wielkie łzy na policzkach u jednego z dzieci na zakończenie spektaklu, czy to na pewno dobry znak? Tak, jeśli okazuje się, że to łzy smutku, wywołane faktem,… że to już naprawdę koniec. Czy to nie najlepsza rekomendacja?

Dziękując za dzisiejszy wieczór spędzony z nami, już dziś zapraszamy na kwietniowy spektakl. 8 kwietnia o godzinie 17.30 zobaczymy przedstawienie „Pan Andersen” w wykonaniu Studio Yapa i Teatru Studio. Do zobaczenia!

Marta Tyrpa, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2