Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 736 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Środa, 24 sty 2018, 10:54

Hłasko tym razem w Kopance

Hłasko tym razem w Kopance

W niedzielę 21 stycznia mogliśmy po pięciu latach od premiery ponownie na deskach teatralnych Pałacyku „Sokół” zobaczyć spektakl „Trzy kroki w chmurach”. Kto jeszcze nie miał okazji zobaczenia tego spektaklu, ma szansę nadrobić to w najbliższą niedzielę, bowiem Teatr Maska na zaproszenie Dyrekcji Szkoły oraz OSP Kopanka 28 stycznia o godzinie 17.00 wystąpi w Zespole Placówek Oświatowych w Kopance.

Przypomnijmy, iż spektakl „Trzy kroki w chmurach” powstał na kanwie trzech opowiadań Marka Hłaski, znakomite role wykreują Barbara Mioduszewska, Aleksandra Kot, Piotr Golonka, Ramzi Bahlawan, Kamil Cudejko i Mateusz Drroździewicz. Maska po raz pierwszy sięgnęła po repertuar Marka Hłaski…, który nie należy do łatwych i przyjemnych. Realia Polski lat 50-tych jest gorzkim obrazem ówczesnej rzeczywistości. Ideały i marzenia o pięknie brutalnie zderzają się z tamtejszym światem, dalekim od nieskazitelnych uczuć i subtelności.

"Trzy kroki w chmurach" ściśle nawiązują do „Pierwszego kroku w chmurach”, jednego z trzech opowiadań wykorzystanych w sztuce. W tej scenie zobaczymy Pana Gienka - w tej roli Piotr Golonka, Mateusza Droździewicza odtwórcę Maliszewskiego, Franka w kreacji Ramziego Bahlawana oraz Dziewczynę i Chłopaka, czyli Barbarę Mioduszewską i Kamila Cudejkę.

Spektakl otworzy opowiadanie „Coś Świętego”. W przepięknej delikatnej, zmysłowej i subtelnej scenie fantastycznie zaprezentują się Baśka i Chłopak, czyli Aleksandra Kot i Ramzi Bahlawan. Ten niezwykły intymny obraz brutalnie zedrą Heniek, Fanfan i Pan Ceniek - brawurowe role Piotra Golonki, Mateusza Droździewicza i Kamila Cudejki.

Sztukę zamknie opowiadanie "Śliczna Dziewczyna". Na scenie zobaczymy obsadę w komplecie. Wzruszający kadr stworzą Śliczna - Barbara Mioduszewska i jej Chłopak - Piotr Golonka. Tu jak u Hłaski, piękny akt zdemaskuje brud bolesnej rzeczywistości. Słowa ostrza - nie korelują z wydawałoby się pięknem ukazanego obrazu.

Płynne przejścia pomiędzy kolejnymi opowiadaniami muzycznie wypełnią Cecylia Wyroba i Beata Boroń.

Reżyserem spektaklu jest Andrzej Morawa. Opiekę artystyczną sprawuje Marta Tyrpa, odpowiedzialna także za charakteryzację.

Zgodę na wystawienie utworu udzielił pan Andrzej Czyżewski, wyłączny spadkobierca twórczości Marka Hłaski

Premiera spektaklu - czerwiec 2013 podczas X Skawińskiego Tygodnia Teatralnego

Marta Tyrpa, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!

reklamazksNajpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl