Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 634 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Środa, 6 wrz 2017, 17:12

Gra miejska "Zaginione dzieło"

Gra miejska

Podczas wakacyjnych porządków w magazynie, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie natrafili na zaskakujący dokument. Była to jedna z najstarszych biografii Stanisława Wyspiańskiego, w której bibliotekarze odnaleźli wzmiankę o pobycie sławnego dramaturga i poety w korabnickim dworku.

Według tych informacji, podczas jednego z licznych wypadów do Skawiny na przełomie 1888-1889 roku, Wyspiański napisał wyjątkowe, nigdy nieopublikowane dzieło pt.: „Poprawiny”. Rękopis nie trafił jednak nigdy do Krakowa – pozostał na terenie gminy Skawina. Tajemnicą owiane są późniejsze losy utworu, wpłynęła na nie między innymi wojenna zawierucha, podczas której „Poprawiny” niejednokrotnie zmieniały swoją lokalizację, przekazywane z rąk do rąk. Co dokładnie działo się z dramatem? Jaką kryje historię? I co najważniejsze – gdzie ukryty został bezcenny rękopis?! Na te pytania odpowiedzieć chcą skawińscy bibliotekarze, tropiąc pozostawione w magazynowych dokumentach wskazówki. Niejednokrotnie podejmowano próby odnalezienia utworu – bezowocnie. Specjaliści szacują wartość takiego dzieła na kilkanaście milionów złotych, natomiast pod względem literackim jest ono bezcennym skarbem polskiej kultury.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej wyszli z propozycją połączenia sił lokalnej społeczności, zapraszając wszystkich chętnych do wzięcia udziału w literacko-kryminalnej grze miejskiej „Zaginione dzieło”. Do 15 września czekają na zgłoszenia 3-4 osobowych drużyn, które podejmą wyzwanie i wyruszą w tajemniczą podróż po Skawinie, tropem rękopisu Wyspiańskiego. Odwaga i wkład wszystkich śmiałków dostaną docenione i sowicie nagrodzone. Aby jeszcze uatrakcyjnić wydarzenie, poszukiwania wzbogacone zostaną o element rywalizacji – wszyscy uczestnicy mają jeden cel, jednak podążą do niego swoją własną drogą.

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz z partnerami: Fundacją „Skawińskie Centrum Wolontariatu” i Stowarzyszeniem „JUVENILIS – z młodzieńczą siłą” zapraszają do udziału w literacko-kryminalnej grze miejskiej „Zaginione dzieło”. Rozpocznie się ona w sobotę 23 września o godzinie 14:00 przy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, ul. A. Mickiewicza 26. Aby wziąć udział w grze należy koniecznie, do 15 września zgłosić 3-4 osobowy zespół (min. jedna osoba pełnoletnia). Można tego dokonać osobiście w Bibliotece Głównej lub mailowo: biuro@biblioteka-skawina.pl

Szczegóły gry miejskiej dostępne są na stronie www.biblioteka-skawina.pl oraz facebooku biblioteki. Wszystkich chętnych prosimy o dokładne zapoznanie z regulaminem.

Zadaniem zespołów biorących udział w grze miejskiej „Zaginione dzieło” będzie wykonanie szeregu zadań w kilku punktach kontrolnych rozlokowanych w centrum miasta. Na uczestników czekają niezapomniane wrażenia, ekscytujące wyzwania, piknik wieńczący imprezę oraz atrakcyjne nagrody.

Partnerami medialnymi wydarzenia są: Telewizja Skawina oraz skawina.24. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Liczba miejsc ograniczona – ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

Źródło: MBP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl