Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 359 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Sobota, 12 maj 2018, 21:57

Dzieciaki smoki malowały

Dzieciaki smoki malowały

7 maja 2018 r. w Pałacyku „Sokół” odbył się uroczysty finał Gminnego Konkursu Plastycznego „Smoki, smoczki, smoczunie” zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie.

Konkurs ten skierowany był do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Uczestnicy konkursu, w wybranej przez siebie kategorii – praca płaska bądź przestrzenna, zainspirowani dowolnymi tekstami literackimi, wykonywali postaci smoków. Wykorzystywali przy tym różne materiały i techniki plastyczne.

W efekcie końcowym napłynęło 280 prac, z których jury w składzie: Małgorzata Tomala Kierownik Działu Realizacji Projektów Kultury CKiS, Lidia Ippoldt i Lucyna Podgórna z Biblioteki Pedagogicznej wybrało i postanowiło nagrodzić:

W kategorii wiekowej – dzieci przedszkolne

Praca płaska
I miejsce – Łucja Stawińska (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie)
II miejsce – Igor Sikora (Oddział Przedszkolny. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej Wielkie Drogi)
III miejsce – Piotr Piwowoński (Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie)

Wyróżnienia:
- Milan Dyśko (Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie)
- Izabela Dzikowska (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie)
- Tymoteusz Łuszcz (Niepubliczne Przedszkole „Pod lasem” w Radziszowie)
- Milena Morgiel (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie)
- Gabriela Nenko (Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
i Specjalnymi w Skawinie)
- Wiktor Pietrzak (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie)
- Maja Zając (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie)

Praca przestrzenna
I miejsce – Sebastian Żmuda (Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Brzechwy w Borku Szlacheckim)
II miejsce – Marika Karczewska (Przedszkole Samorządowe nr 6 z Oddziałem Żłobkowym w Skawinie)
III miejsce – Emilia Borowiec (Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie)

Wyróżnienia:
- Jagoda Birówka (Przedszkole Samorządowe nr 1 w Skawinie)
- Bernadetta Cora (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie)
- Mikołaj Gąsienica (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie)
- Alicja Gworek (Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance)

W kategorii wiekowej – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

Praca płaska
I miejsce – Emilia Pałac (Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Rzozowie)
II miejsce – Mikołaj Adamus (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie)
III miejsce – Gabriela Bednarz (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie)

Wyróżnienia:
- Irina Kaliś (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie)
- Joanna Kochana (Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance)
- Piotr Kochana (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie)
- Julita Pająk (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie)
- Patryk Pańczyk (Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach)

Praca przestrzenna
I miejsce – Adam Skrzyński (Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach)
II miejsce – Bartłomiej Kamiński (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie)
III miejsce – Zuzanna Grześków (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie)

Wyróżnienia:
- Martyna Bargiel (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie)
- Szymon Pawłowski (Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Rzozowie)
- Jakub Prochownik (Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance)
- Natalia Sieprawska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie)
- Jakub Skrzypoń (Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance)

Uroczystość zaszczyli swą obecnością dyrektorzy przedszkoli i szkół z terenu gminy, nauczyciele oraz rodzice.

Nagrody zostały ufundowane przez Bibliotekę Pedagogiczną, UMiG, sklep „Libra” Justyny Skrzybalskiej.

Ogromnym wsparciem dla organizatora konkursu było Wydawnictwo „EPIDEIXIS”, które przygotowało niespodzianki, bony rabatowe oraz dyplomy dla placówek oświatowych, które nadesłały najwięcej prac konkursowych. Wręczyła je pani Dorota Marcinkowska.

Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć w Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie.

Źródło: BP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!



Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl