Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 394 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 25 mar 2019, 20:48

Cztery grupy przedszkolaków na spotkaniu z "Judytą"

Cztery grupy przedszkolaków na spotkaniu z

21 marca w Pałacyku "Sokół" odbyło się spotkanie z autorką wierszy dla dzieci Barbarą Szczepańską "Judytą". Autorka przyjechała na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie oraz Przedszkola Samorządowego nr 5.

Na spotkanie przybyły cztery grupy przedszkolaków, którzy w barwnych przebraniach szukali w tym dniu w Parku Miejskim oznak nadchodzącej wiosny. Barbara Szczepańska zaprezentowała wiersze z tomików: "Wierszyki dla Weroniki czyli jak pies przepowiadał pogodę" oraz "Wierszyki dla Ksawerego czyli o czym marzy Foka z bieguna północnego i inne historie". Dzieci wysłuchały wierszy: "Motyl i ćma", "Hip hop antylop", "Wrony i smartfony", "Krowa w klinice piękności", a także "Jak to pies zapowiadał pogodę".

Na koniec Barbara Szczepańska zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy, prezentując wspólnie z nimi wiersze "Jak piraci szukali skarbu" oraz "Księżyc w księgarni".

Autorka chętnie odpowiadała na pytania przedszkolaków, a na koniec złożyła autografy na książeczkach wszystkim uczestniczącym w spotkaniu przedszkolakom.

Barbara Szczepańska "Judyta" (Barbara Szczepańska-Herman) urodziła się i mieszka w Krakowie. Poetka, prozaiczka i piosenkarka, autorka sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych i tekstów piosenek. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i podyplomowego Studium Logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym. Laureatka licznych ogólnopolskich nagród poetyckich i II nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie. W latach 80. występowała w Krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wydała pięć tomików wierszy, zbiór opowiadań i książkę z wierszowanymi bajkami dla dzieci. Nagrała trzy płyty z piosenkami autorskimi.

Należy do Stowarzyszenia Artystyczno-Literackiego STAL, Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia ZAiKS, Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR.

www.barbaraszczepanska.art.pl

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2