Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 753 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 4 gru 2017, 16:44

Bajkowe zwierzaki

Bajkowe zwierzaki

28 listopada br. na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej przyjechała do Skawiny popularna poetka, pisarka, autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży Ewa Stadtmüller. Autorka spotkała się w Pałacyku „Sokół” z przedszkolakami Przedszkola Samorządowego nr 1 i Przedszkola Samorządowego nr 5.

Na spotkanie pani Ewa przyniosła swoje najpiękniejsze opowieści o psach i kotach. Wśród nich były: "Kocie opowieści", "Psie figle", „Różne rasy same Asy“, "Nasz kochany zwierzyniec" i "Heca i inni". Jedna z książeczek powędrowała do biblioteczek obu przedszkoli, jako nagroda w przeprowadzonym konkursie. Konkurs był sprawdzianem znajomości utworów Jana Brzechwy oraz umiejętności układania rymowanek o zwierzątkach.

Pani Ewa przywiozła ze sobą „magiczne woreczki”, w których znajdowały się różne maskotki, a zadaniem dzieci było rozpoznawanie ras piesków i zwierzęcych bohaterów książek, a także filmów. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością literackich postaci, chętnie wzięły udział w zaproponowanych przez pisarkę konkursach, wcielając się również w rolę aktorów przedstawiających historię chorego lwiątka.

Spotkanie miało niezwykle ciepły i wesoły charakter, bo i sama autorka jest niezwykle otwartą, pełną życzliwości i empatii osobą.

Warsztaty, które swoją obecnością zaszczycił także Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia Marek Marzec, zakończyły się niespodzianką, każde z dzieci zostało obdarowane książeczką z osobistą dedykacją pani Ewy oraz zakładką do książeczki.

Ewa Stadtmüller ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski na WSP (dzisiejszy UP) w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Zadebiutowała w 1992 roku bajką "O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę".

Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Ważne miejsce w twórczości autorki zajmują książeczki o charakterze edukacyjnym. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: napisany wspólnie z Elżbietą Zechenter - Spławińską "Leksykon dla najmłodszych", humorystyczny "Poradnik młodego redaktora" " czy też napisane wspólnie z Anną Chachulską przewodniki: "Kraków i okolice" oraz "Zakopane i okolice".

Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki takie jak: "Przypalona szarlotka", "Zwierzyniec Pana Boga", czy wierszowana opowieść o Janie Pawle II "Z Wadowic do nieba".

W 2003 roku Ewa Stadtmüller została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 za książkę "A - jak anioł" otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich - Feniks 2008. Od 2010 roku jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl