Środa, Kwiecień 23, 2014
   
Tekst

wyszukaj w portalu

Nie kradnij!

W piątek 29 stycznia kolejną powtórkę z rozrywki zafundowali widzom aktorzy teatru „Maska”, którzy przedstawili „Siódme przykazanie” wg Hanny Kowalewskiej.

nie_kradnij

Był to kolejny wieczór z młodymi aktorami CKiS w ramach comiesięcznych spotkań z „Maską”. Tradycyjnie spektakl można było obejrzeć w sali teatralnej w pałacyku „Sokół”. Sztuka ta po raz pierwszy została zaprezentowana publiczności przeszło cztery lata temu, lecz od tego czasu nic nie straciła ze swej świetności.

Osamotniona wdowa Eliza (w tej roli jak zawsze niezawodna Katarzyna Farbaniec) znajduje przed swym domem omdlałego nieznajomego (Tomasz Stawowy) i zanosi go do domu by doszedł do siebie. Jednakże czy rzeczywiście potrzebuje on pomocy? Gdy pani domu opuszcza na moment mieszkanie nieznajomy doznaje „cudownego” przypływu sił i rozpoczyna stopniowe, spokojne plądrowanie dobytku Elizy. Niespodziewanie słysząc klucz w zamku wraca do łóżka i jest świadkiem... podobnej sceny. Siostrzenica Elizy (Agnieszka Dziudziek) również próbuje okraść nieobecną w domu ciotkę – złapana na gorącym uczynku oczywiście wycofuje się i wychodzi z mieszkania. Po powrocie Eliza nieświadoma niczego zwierza się nieznajomemu z swych problemów w życiu osobistym i angażuje go w intrygę mającą na celu zemstę na byłej kochance i zarazem... pierwszej żonie swego męża, Ewelinie (Joanna Miciak), która również wykorzystując nieobecność Elizy zabiera z domu nie swoją własność. Do czego potrzebna była jej koperta, którą wzięła? Jaką rolę spełnia nieznajomy? Kto panuje nad całą tą sytuacją? Na te pytania odpowiedzi poznali przybyli do „Sokoła” widzowie. Reżyseria spektaklu to oczywiście wspólna praca pana Andrzeja Morawy oraz pani Marty Tyrpy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kolejne spotkanie z aktorami „Maski” odbędzie się w lutym. Przypomną oni swą najbardziej rozpoznawalną sztukę, czyli „Sushi”. W marcu natomiast scena będzie należeć wyłącznie do aktorek (aż piętnastu!), które zaprezentują „Wszystko o kobietach”. Zapraszamy!

(fot) Roman Gdula

                

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

banner stachyra v2

Move
-

kultura i rozrywka

Skawina otwarta na... zwierzaka

3 maja w Parku Miejskim zostanie zorganizowana akcja "Skawina otwarta na... ZWIERZAKA". Zapraszają Centrum Kultury i Sportu oraz Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt.

Czytaj więcej...
Oficjalnie: Kino "Piast" przeszło do historii

Komercjalizacja, budowa coraz to nowszych krakowskich ogromnych kompleksów kin, nowoczesne technologie wyświetlania i coraz mniejsze znacznie nienamacalnej magii w tej dziedzinie sztuki sprawiło, że dzieje skawińskiego "Piasta" dobiegły końca.

Czytaj więcej...
Kraków Street Band w Must Be The Music!

Niedawno zamieszczaliśmy wywiad z zespołem Kraków Street Band, którego frontmenem jest wokalista pochodzący z Wielkich Dróg, Łukasz Wiśniewski. Okazało się, że mieliśmy nosa, bo kilka dni temu w szóstym odcinku polsatowskiego Must Be The Music Tylko Muzyka kapela zrobiła furorę!

Czytaj więcej...
IRA i Donatan jednymi z gwiazd Dni Skawiny 2014

W 2014 roku Dni Skawiny będą pełne gwiazd! Nasze miasto odwiedzą m.in. IRA, Donatan i Cleo czy Skangur. 

Czytaj więcej...

Partnerzy

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie gazeta skawinska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

jakość powietrza

katalog firm


Reklama

informator miejski