Środa, Kwiecień 16, 2014
   
Tekst

wyszukaj w portalu


image image image image
Skawina otwarta na... zwierzaka 3 maja w Parku Miejskim zostanie zorganizowana akcja "Skawina otwarta na... ZWIERZAKA". Zapraszają Centrum Kultury i Sportu oraz Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt.
Gospodarka rolna Skawiny Wyrazem rozwijającej się w Skawinie gospodarki rolnej były dwa młyny nad rzeką Skawinką. Przypuszczalnie młyny skawińskie oddane były w zarządzanie trzem młynarzom, a wójt miasta był jedynie ich właścicielem.
Zatrzymano podejrzanych o kradzież i napaść na funkcjonariusza 9 kwietnia skawińska policja otrzymała wezwanie do sklepu samoobsługowego. Personel podejrzewał, że wewnątrz są osoby, które będą usiłowy dokonać kradzieży.
Seria włamań   Policja notuje coraz więcej włamań do domów jednorodzinnych, mieszkań, piwnic i garaży! Do większości dochodzi za dnia.
Reklama

Move
-

wydarzenia

Zebrali 1500 kg żywności

W dniach 4-5 kwietnia w czterech dużych sklepach (Ajka, Biedronka, Lidl, Netto) odbyła się zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących. Udało się uzyskać 1500 kg żywności.

Czytaj więcej...
Kolejne włamanie na myjni

25 marca dyżurnego Komisariatu Policji w Skawinie poinformowano o włamaniu do automatu rozmieniającego pieniądze na jednej z myjni samoobsługowych.

Czytaj więcej...
Szkoła muzyczna oficjalnie otwarta

31 marca odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby Szkołu Muzycznej I stopnia w Skawinie. Podczas uroczystości wystąpili laureaci Wewnątrzszkolnego Konursu Solistów i Zespołów - Wiosna 2014 oraz chór szkolny, w skład którego weszli wszyscy uczniowie. 

Czytaj więcej...
Jaka przyszłość czeka skawiński dworzec?

Budynek dworca w Skawinie od kilku lat niszczeje. Chociaż gruntownie zmodernizowano go w 2006 roku, od tamtego momentu w obiekcie nie przeprowadzono żadnych prac konserwatorskich.

Czytaj więcej...
banner stachyra v2

Move
-

felieton polityczny

Drogi powiatowe – co dalej?

Co jakiś czas powraca dyskusja na temat dróg powiatowych i ich jakości, albo raczej, w wielu wypadkach braku jakości. Drogi powiatowe we wszystkich gminach na terenie Powiatu Krakowskiego są w kiepskim stanie, a w wielu miejscach stan jest skandaliczny i zagraża bezpieczeństwu podróżujących.    

Czytaj więcej...
Śmieciowe podchody

Wprowadzanie w życie tzw. ustawy śmieciowej obnażyło słabości naszego życia społecznego, w tym przede wszystkim niesprawność i brak odpowiedzialności wielu samorządów.  

Czytaj więcej...
Fotoradar ratuje budżet

"Fotoradar nie może być zasadzką na kierowców, a tak jest na dzisiaj. Jeśli dodać do tego fatalny stan nawierzchni, źle oznakowane drogi i często nieuzasadnione ograniczenia prędkości, to podróżowanie po polskich drogach przypomina poruszanie się po labiryncie, lub udział w jakiejś swoistej grze."

Czytaj więcej...
Majowa Jutrzenka 2013

„Ważne, by święta nas łączyły, a nie były okazją do walki politycznej i odmawiania innym  patriotyzmu."

Czytaj więcej...

Move
-

Spotkania z historią Skawiny

Najstarszy widok Skawiny

W roku 1493 w Norymberdze wydane zostało dzieło autorstwa tamtejszego uczonego Benedykta, lekarza, dra Hartmanna Schedla, z łacińskim tytułem "Liber Chronicarum" znane powszechnie jako "Kronika Norymberska". Jest to historia świata.

Czytaj więcej...
Restytucja legionowej tablicy

Inicjatorem odtworzenia Tablicy Legionowej, zlikwidowanej przez niemieckiego okupanta w 1940 r. jest Muzeum Regionalne w Skawinie.

Czytaj więcej...
Złe tradycje skawińskich piwoszy

Browarnictwo istniało w naszym mieście od dawna. Już w XIV wieku Skawina posiadała karczmę, a w XV słodownię.

Czytaj więcej...
Kto rządził w Skawinie? – cz. II

Przedstawiamy drugą część tekstu dotyczącego kształtowania się władzy w Skawinie. 

Czytaj więcej...

Move
-

sport

Trwają zapisy do XII Międzynarodowego Biegu Skawińskiego

10 maja odbędzie się XII Międzynarodowy Bieg Skawiński. Zapisy już trwają. W imprezie mogą wziąć udział zarówno biegacze, rolkarze, jak i chodziarze Nordic Walking!

Czytaj więcej...
Pływacy powalczą o miano najlepszego

5 kwietnia o godzinie 8.00 na basenie "Camena" rozpoczną się V Pływackie Mistrzostwa Skawiny 2014.

Czytaj więcej...
Piłkarski Dzień Kobiet w Skawinie (FOTO+VIDEO)

Na sportowo świętowały Dzień Kobiet Piłkarki rywalizujące w Halowym Turnieju z okazji 650-lecia Skawiny.

Czytaj więcej...
650 lat Skawiny - święto młodych piłkarzy (FOTO+VIDEO)

Z okazji 650-lecia Skawiny Miejskie Towarzystwo Sportowe "Piast" zorganizowało cykl Halowych Turniejów Piłki Nożnej dla Dzieci.

Czytaj więcej...

Move
-

kultura i rozrywka

Oficjalnie: Kino "Piast" przeszło do historii

Komercjalizacja, budowa coraz to nowszych krakowskich ogromnych kompleksów kin, nowoczesne technologie wyświetlania i coraz mniejsze znacznie nienamacalnej magii w tej dziedzinie sztuki sprawiło, że dzieje skawińskiego "Piasta" dobiegły końca.

Czytaj więcej...
Kraków Street Band w Must Be The Music!

Niedawno zamieszczaliśmy wywiad z zespołem Kraków Street Band, którego frontmenem jest wokalista pochodzący z Wielkich Dróg, Łukasz Wiśniewski. Okazało się, że mieliśmy nosa, bo kilka dni temu w szóstym odcinku polsatowskiego Must Be The Music Tylko Muzyka kapela zrobiła furorę!

Czytaj więcej...
IRA i Donatan jednymi z gwiazd Dni Skawiny 2014

W 2014 roku Dni Skawiny będą pełne gwiazd! Nasze miasto odwiedzą m.in. IRA, Donatan i Cleo czy Skangur. 

Czytaj więcej...
Szkoła Podstawowa nr 1 z nowoczesną pracownią multimedialną

 17 marca sklep Tesco w Krakowie zamienił się w niecodzienną salę lekcyjną. To uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie odebrali cenne nagrody i świętowali wraz z nauczycielami i klientami, swój sukces w konkursie Tesco dla Szkół – "Talent do niemarnowania".

Czytaj więcej...

Partnerzy

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie gazeta skawinska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

jakość powietrza

katalog firm


Reklama

informator miejski